26.02.2018 - Redakce

Crazy girls slaví postup! Muži o důležité body přišli v závěru utkání

Florbalová neděle na hale Dukly Liberec přinesla dvě utkání, ve kterých šlo opravdu o hodně. Po rozuzlení je jasné, že větší důvod mají liberecké Crazy girls. I přes vysokou porážku s 1. SC Tempish Vítkovice se kvalifikovaly do playoff. Mužům FBC Liberec unikly důležité body, díky brance hostujícího Pakosty z konce 58. minuty.

FBC Liberec vs. Sokol Pardubice 3:4 (1:1, 1:0, 1:3)

Utkání začalo velmi opatrně. Týmy si byly vědomi, o co v utkání jde. Jako první se prosadil Petr Salát, díky šťastné brance po několika odrazech. Od té doby hra plynula jen velmi pomalu a brankáři museli likvidovat jen minimum šancí. Pardubice dokázali vyrovnat v polovině utkání, kdy se dokázal umístěnou střelou prosadil Petr.

Ve druhé třetině měli více ze hry pardubičtí. Štěstím bylo, že ve svých vyložených šancích selhali. Libereckým dodalo sebevědomí úspěšná akce. Prosadit se dokázal Strobach. Prostřední třetina skončila výsledkem 2:1 pro domácí barvy FBC Liberec.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili lépe domácí. Domácí Valeš zvýšil už na 3:1! Sokol se nevzdal a po dvou brankách Teichmana dokázali vyrovnat. Závěrečné minuty byly nervózní. Když liberečtí nevyužili přesilovou hru, zdálo se, že utkání skončí remízou. Všechny spekulace utnul Pakosta, který v čase 57:58 připravil šok pro všechny přítomné v hale.

Tato branka i přes několik šancí v závěrečné powerplay byla rozhodující. Sokol Pardubice slaví premiérový postup do playoff. FBC Liberec musí o záchranu bojovat v posledním kole na palubovce Florbal Chodov.

FBC Crazy girls Liberec vs. 1. SC Tempish Vítkovice 0:16 (0:6,0:4,0:6)

Liberecké ženy stejně jako v minulém domácím utkání čekal velmi těžký soupeř. Jeden z aspirantů na titul 1. SC Tempish Vítkovice. Za hostující celek nastoupila Hanka Koníčková, reprezentantka a exliberecká hráčka.

Utkání se vyvíjelo podle představ hostujícího týmu. Už první třetina ukázala, jak velký rozdíly mezi týmy jsou. Jediná světlá chvíle pro Crazy girls v zápase přišla v první desetiminutovce v druhé třetině. Zde dokázaly holky neinkasovat.

Ve třetí třetině se opět naplno začaly prosazovat reprezentantky z Polska, Slovenska a ČR v dresu hostujícího celku. Konečné skóre nedokázala ani kosmeticky uprátit Míša Mlejnková a stav zápas po závěrečné sirény ukazal výsledek 0:16.