Preview k zápasu
13.01.2017 - Redakce

Crazyny vyzvou doma favorizovaný Herbadent

V sobotu 14.1. uvítají Crazyny na domácí palubovce hráčky z Herbadentu. Nebude to lehký boj, ale ženy z města pod Ještědem budou chtít navázat na skvělou formu z předchozích dvou kol a minimálně potrápit favoritky z Prahy.

Liberec a Herbadent se již spolu střetly v prvním kole Extraligy. Celek z Jižního města vedl po první třetině 1:0, po 30 minutách hry byl jejich náskok o dvě branky vyšší. Poté dokázala snížit Oxana Šamanina. Ačkoliv Crazyny několikrát potrápily domácí v jejich velkém brankovišti, za brankovou čáru se míček dostat již nezdařilo. Na druhé straně pražanky přispěly na své konto ještě třikrát a braly výhru 6:3.

Liberecké ženy mají za sebou dramatickou výhru nad K1 Florbal Židenice. První třetinu takřka prospaly a obranou si nechaly propustit dvě střely, 7 vteřin před první přestávkou snížila střelou na tyčku Pekárková. V druhé třetině se jako první opět prosadily domácí Židenice, to byl ale jejich konečný gólový účet a roli lídra na hřišti převzaly Crazyny, které do konce prostřední části stihly dorovnat a v poslední poslala do vedení svůj tým Dostalíková. Crazy girls tak ukořistily z Brna cenné tři body.

Herbadent si v předchozím kole pořádně zastřílel, když rozdrtily domácí Vinohrady. Po první třetině vedl dokonce 0:6. Druhou třetinu Vinohrady snížily jednou brankou, jinak opět dominovaly favoritky utkání, které přispěly dvěma góly a ve třetí třetině třemi. Vinohrady pouze zkorigovaly na konečný stav 2:11.

Liberec nečeká lehký soupeř, o to víc se bude jistě snažit nepustit Herbadent ke hře a nedat se zadarmo. Bude tak potřebovat podporu domácího prostředí, aby pražský celek věděl, kdo v Liberci velí. Proto neváhejte přijít podpořit liberecké Crazyny.

14.1., 19:00, Herbadent FK Jižní Město, SH ZŠ Dobiášova