25.09.2017 - Redakce

Dorostenci vstoupili do sezony napůl úspěšně

Sezona 2017/2018 odstartovala už i pro liberecké dorostence. Ti v prvním hracím dnu přivítali na domácí palubovce Českou Lípu a Litvínov. Body za vítězství však brali pouze ve druhém utkání.

FBC Liberec vs. FBC PD Dědek Česká Lípa 4:6 (1:3, 2:2, 1:1)

Do zápasu naši dorostenci vstoupili bez zápalu a větších emocí, úvod utkání tedy patřil spíše České Lípě. Krev do žil mohla libereckým nalít trefa Matěje Ševčíka v přesilové hře, ale nestalo se tak. Ba naopak. Lípa do konce třetiny velmi zaslouženě odskočila do vedení 3:1 a domácí museli dohánět.

Na startu druhé části došlo k výraznému zlepšení, velmi paradoxně však Liberec dvakrát inkasoval. Lípě vyšly dva brejky a své vedení zdvojnásobila. Černobílí se však tímto vývojem nenechali rozhodit a prakticky od této chvíle diktovali tempo zápasu. Nejblíže se dostali na 3:5, přičemž měli možnost samostatného nájezdu a přesilové hry, ale nevyužili ani jednu možnost. Vzhledem k velkému množství neproměněných šancí odcházeli liberečtí z úvodního duelu sezony poraženi.

Branky: 2x Blažek, Ševčík, Wiener

FBC Liberec vs. SK BIVOJ LITVÍNOV 15:7 (6:2, 4:1, 5:4)

Druhý zápas byl od první minuty v režii domácích, kteří soupeře florbalově jednoznačně přehrávali po všech směrech. V zápase skvěle fungovala hra na míčku a především hra v útočném pásmu. I díky vstřelili Severočeši tolik branek. Problém nastal v situacích bránění středního pásma a zejména jednoduchých soubojů 1-1, kdy liberečtí nezvládali plnit jednoduché úkoly, a Litvínov se dostával do šancí. Ze zápasu se nakonec stala přestřelka, kterou černobílí ovládli v poměru 15:7.

Branky: 4x Čermák, 3x Stránský, 2x Ševčík, 2x Sedláček, Krejčí, Sucharda, Blecha, Šorm

Komentář trenéra Matěje Klucha: „Bohužel náš vstup musíme hodnotit jako nepovedený. Za první třetinu s Českou Lípou jsme si nezasloužili brát body, i když k nim nakonec moc nechybělo a kdybychom byli úspěšnější v koncovce, asi bychom si je připsali. Ve druhém zápase nás čekal kvalitativně slabší soupeř, což bylo vidět na hřišti. V utkání s Litvínovem jsme byli spokojeni s hrou s balonkem, problémy nám však dělá obrana a jednoduché souboje 1-1.“