27.03.2017 - Redakce

Dorostenky se vyhouply na čelo tabulky

Ačkoliv se ve většině soutěží hrají již zápasy play-off, dorostenky finále základní části čeká až za týden v Ústí. Tuto sobotu hrály až v dalekém Chomutově a po třech výhrách si připsaly 9 bodů a vyhouply se do čela tabulky.

Florbal Chomutov vs. FBC Liberec 1:4

Ach ty ranní rozjezdy. Po první bezbrankové třetině, byla dusná pauza. Ale zdálo se to být marné, hned v první minutě jsme dostaly branku. Ta konečně náš tým probudila a vzápětí jsme vyrovnaly, skórovala Danča Pokorná. Naše hra se postupně zvedala. Soupeřky jsme jednoznačně přehrávaly. Byly jsme více na míčku a lepším pohybem jsme Chomutov dostaly pod tlak. Hrálo se převážně na půlce domácích, které se dostávaly pouze do občasných protiútoků. Po gólu Káji Novákové bylo skóre po druhé třetině 2:1.
Ve třetí třetině jsme navýšily skóre po gólech Pokorné a Maky Lenfeldové na 4:1. Pak se bohužel hra zbytečně přiostřila a my si zkomplikovaly život dvěma vyloučeními. Oslabení jsme odehrály s přehledem a dokonce jsme nebyly daleko vstřelení další branky.

FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 9:4 (dohrávka 10.kola)

O pauze jsme diplomaticky urovnali vyhrocený konec předchozího zápasu a s čistými hlavami jsme rozehráli další zápas. Náš výkon šel pořád nahoru a zápas jsme prakticky rozhodli již v první třetině. Po gólech Káji Novákové, Maky Lenfeldové a „Vali“ Valešové jsme vedli 3:0.
Ve druhé třetině nám sice utekla Laura Vytrhlíková a snížila na 3:1, ale nadále jsme měli převahu a díky zásahům Káji, Maky a Vali jsme náskok navýšili. Chomutov hrozil pouze z brejků a díky excelentní střelkyni Lauře snížil na 6:3. Na konci třetiny jsme ještě ubránili jedno vyloučení.
Ve třetí třetině se hrálo již jen na jednu branku. Dva góly přidala Danča Pokorná a hattrick dovršila Kája. Za stavu 9:3 jsme v posledních třech minutkách stáhli brankářku Bětku a hráli v šesti. Bohužel nám chyběl potřebný důraz. Trestuhodné volnosti využila opět Laura a snížila na konečných 9:4. V posledních vteřinkách jsme také dostali možnost zahrát si přesilovku, ale skóre se již neměnilo.

Náš souhlas s touto dohrávkou byl trochu riskantní. Nedojde nám dech ve třetím zápase proti nevyzpytatelným Teplicím? Trochu nám zatrnulo při zjištění, že došlo k další změně a budeme muset hrát dva zápasy bezprostředně za sebou.

FBC Liberec vs. Florbal Teplice 7:0

Síly vydržely. Náš výkon šel stále nahoru. A ačkoliv byli Teplice po překvapivé výhře na Turnovem na koni, nedaly jim naše hráčky žádnou šanci. Po gólech Nici Čermákové, Lůci Želízkové a Verči Ljachové jsme ovládly první třetinu 3:0. Ve druhé třetině skórovala Vali a když přidala pátou branku v našem oslabení Lůca, bylo dokonáno. Některým soupeřkám už „tekly nervy“. A tak jsme si ve třetí třetině zahrály také přesilovku, kterou po půlminutce využila Lůca. Na konečných 7:0 zvyšovala Nici Čermáková. Poslední minutku zápasu jsme hrály další přesilovku, ale gól již nepadl.

Super sobota a výborný výkon všech dvanácti hráček, které odehrály celkově 90 minut čistého času na dvě pětky a to pěkně aktivně v pohybu. Běta se vyhoupla do čela statistik gólmanek. Všech jedenáct hráček si vyzkoušelo jak post útočníka tak i obránce a všechny si připsaly i nějaký ten bodík do statistik.

Jediné mínus vidím ve faktu, že jsme dnes zdvojnásobili porci trestných minut v celoroční soutěži Fair-play. Propadli jsme se z prvního místa a pohřbili tak vidinu prémie 10 tis.Kč. Co naplat, nelze pochytat všechny zajíce pokud chcete po hráčích 100% nasazení, důraz v brankovišti, pressing apod.

Sestava: Běta Hánová (G), Anet Abrtová, Nici Čermáková, Áďa Košvancová, Maky Lenfeldová, Veru Ljachová, Kája Nováková, Danča Pokorná, Týna Rondošová, Lejla Veselská, Vali Valešová a Lůca „Železo“ Želízková.