Preview k zápasu
15.03.2018 - Redakce

FBC Liberec čeká pokračování play-down!

Po úvodních dvou zápasech se série play-down mezi FBC Liberec a Florbal Ústí přesouvá na palubovku ústeckého celku. V úvodních zápasech byli úspěšnější florbalisté Liberce, kteří vedou 2:0.

1. Zápas:

V prvním utkání mohli diváci na hale Dobiášova sledovat opatrnou, ale velmi napínavou podívanou. První změna skóre přišla až v 31. minutě, poté si týmy dvakrát vyměnily vedení. Rozhodnutí přinesl Radek Valeš, který vsítil vítěznou branku. Konečný stav utkání 5:3.

2. Zápas:

Úvodní třetina přinesla velmi tvrdý florbal. Svěřenci Zdeňka Skružného tento těžký fakt zvládli podstatně lépe, když 1. třetinu získali v poměru 4:2. O navýšení se v prostřední části postaral Kopecký. Definitivní rozhodnutí přinesla trefa kapitána Hůzy, zvyšujícího na 7:3.Liberec si vedení v závěru pohlídal a přidal druhý vítězný korálek. Konečný stav utkání 8:4.

Na koho si dát pozor:

Za ústecké se naplno prosazuje útočná lajna ve složení Kolstrunk – Kopecký – Krbec. Všichni tři mají několikanásobné zkušenosti z juniorské reprezentace. Mladíček Krbec v současné chvíli bojuje o místo v kádru Pettriho Kettunena. V 1. utkání držel ústecké naděje i skvělý Fibiger, který byl v druhém utkání střídán. Uvidíme, kdo bude chytat v ústecké svatyni.

V FBC Liberec nalezneme více lídrů. V úvodních zápasech se prosazovali všechny lajny, což může v dalších utkáních přinést podstatnou výhodu. Obě výhry vychytal Vít Vaníček.

Očekávání:

V základní části se ústeckým dařilo podstatně více na domácím hřišti, kde dokázali zkompletovat většinu svých získaných bodů. Podstatné bude, jak si hostující celek vypořádá s velmi hlasitým prostředím, které ve Sportovním centru panuje.

17.3.2018, 13:00 | SC Sluneta Ústí nad Labem
18.3.2018, 14:00 | SC Sluneta Ústí nad Labem