28.03.2017 - Redakce

Junioři postoupili přes Chomutov do semifinále

1. zápas: Florbal Chomutov – FBC Liberec 7:4

Juniorku v sobotu 25.3. čekal první zápas ze série play-off s Chomutovem. Tým věděl, že to nebude jednoduchý zápas a tak už od první minuty na soupeře začal vyvíjet tlak. Už po půl minutě hry otevřel skóre Tomáš Ballaty a o další 2 minuty po přesné přihrávce Jakub Rais. Poté přišlo vyloučení na straně hostí, ale to liberečtí nepotrestali. V 7. minutě přidal další branku Jakub Rais. Stav po první třetině 3:0.

Druhá třetina přinesla zajímavější průběh. V 1 minutě skóroval Kryštof Ábel a vzápětí po dorážce Filip Kučera. Brankoví rozdíl tak činil 5:0. V 5. minutě soupeř poprvé skóroval po chybě hráče na mantinelu. Poté přišlo v 9. minutě vyloučení hráče Tomáše Ballaty a soupeř zase skóroval. Hned po minutě hry Honza Jaroš pozvedl střídačku gólem mezi tři tyče. Avšak, po dalším vyloučení domácího hráče, Chomutov dával branku. Stav po druhé třetině 6:3 pro liberecké.Ve třetí třetině jsme hru uklidnili a přestali jsme tlačit na pilu. V 6. minutě při hře v oslabení Jakub Rais projel hřiště a backhandem zavěsil do pravého růžku a zkompletoval tak svůj hattrick. Ve 14. minutě soupeř jen upravil skóre brankou na 7:4. Liberečtí tak v prvním vzájemném zápase vyhrávají a do Chomutova si tak vezou výhodu prvního vyhraného vzájemného zápasu v play-off.

Branky: Ballaty, 3x Rais, Ábel, Kučera, Jaroš

2. zápas: Florbal Chomutov – FBC Liberec 3:9

Dne 26.3. se liberecký juniorský tým vydal do Chomotuva na druhý zápas. V čase 1:37 se Chomutov poprvé v této serii dostal do vedení. Minutu po té se dokázal prosadit Jakub Rais kterému přihrál David Šklíba. Do konce první třetiny se dokázal prosadit Jan Blecha který dostal nahrávku od Kryštofa Abela. Stav po první třetině 1:2.

Hned na začátku druhé třetiny se trefil Jan Jaroš. Libercký tým se dokázal uklidit a celou třetinu určoval tempo hry. V této třetině se dokázal prosadit ještě Jakub Rais a Tomáš Leksa. Za zmíňku stojí, že Liberec ve druhé třetině nechal projít na gólmana pouze dvě střely. Stav po druhé třetině 1:5.

Vstup do třetí třetiny se Liberci povedl na jedničku. V čase 1:15 se trefil Jan Jaroš. Poté v čase 4:15 David Šklíba umístěnou střelou překonal gólmana a v čase 4:43 zkompletoval svůj hattrick Jan Jaroš. Stav byl 1:8 a dokonce zbývalo 7 minut. Chomutov sebral poslední zbytky sil a dokázal vstřelit 2 branky, ale drama ke konci zápasu odvrátil šikovný dorostenec Filip Kučera, který byl následně vyloučen, ale Chomutov nedokázal využít přesilovou hru. Stav po třetí třetině 3:9.

Branky: 3x Jaroš, 2x Rais, Šklíba, Leksa, Blecha, Kučera