Aktuální zprávy
08.04.2017 - Redakce

Junioři přehráli FbC Plzeň i podruhé a slaví prvenství!

Po sobotním zápase si liberečtí přivezli domů matchball. A protože doposud naši junioři neprohráli jediný zápas, cíl byl jasný. Urvat na domácí půdě vítězství a ukončit tuto soutěž bez prohry.

2. zápas:

FBC Liberec vs. FbC Plzeň 6:1 (0:1,1:0,5:0)

A s prvním hvizdem započala bitva. Míček každou chvíli střídal polovinu hřiště, všichni se snažili přehoupnout výhodu na svoji stranu. Veškeré šance, které se naskytly kryli na obou polovinách gólmani. I přes to, že jsme čím dál tím víc drželi balónek na čepelích, první, kdo se prosadil byl útočník hostujícího týmu. Chvíli na to se v šanci sám před brankářem vyskytl Horáček, kterého famózně vychytal plzeňský Plešák. První třetina skončila nepříznivým stavem 0:1.

Naštěstí nás to nemuselo mrzet, protože hned na začátku další hrací části skóroval Adam Balatka. Vše znovu. Hra ve vysokém tempu a šance na obou stranách. Chvílemi bylo utkáni i trochu vyostřené, ale rozhodčí vždy ponechali ruce dole.

Po příchodu poslední periody se připomenul krásným zákrokem Daniel Kupec a tím podržel domácí tým. Na druhé straně v 7. minutě přinesl jásot do haly kapitán Jakub Rais. Pár minut po něm přidal uklidňující gól, po tečované střele, Jan Šoltys. V jeho stopách pokračoval Filip Kučera po vyhraném souboji u mantinelu. Gólové tažení nekončilo. Další gól ze samostatného úniku přidal Lukáš Kořínek. Plzeňští se nechtěli vzdát ani za stavu 5:1, a proto zkusili hru bez brankáře. Naštěstí se do žádné nebezpečné akce nedostali a poslední gól, který padl byl do jejich prázdné branky si po krásné souhře s Adamem Balatkou připsal David Šklíba. Na konci zápasu na tabuli svítil stav 6:1 a Liberec mohl zaslouženě slavit.

1.zápas:

FbC Plzeň vs. FBC Liberec 4:5 (1:3,1:0, 2:2)
Do prvního zápasu finálové série vstoupili lépe naši junioři, kteří se ve 3. minutě po střele Romana Maňáka ujali vedení. Bohužel o 3 minuty později se plzeňským podařilo vyrovnat. Po vyrovnávacím gólu měli plzeňští více ze hry, ale výborný brankář Mrázek zlikvidoval všechny jejich pokusy. 30 vteřin před koncem 1. třetiny se po nahrávce Tomáše Leksy trefil Adam Balatka a 16 vteřin na to na něj přesnou střelou navázal Dominik Bohuslav. Junioři si tak odnesli vedení 3:1 po 1. třetině.

Do 2. třetiny vstoupili lépe domácí, kteří po minutě hry snížili na 3:2. V 5. minutě měli liberečtí výhodu přesilové hry, bohužel se nám nepodařilo tuto šanci využít. Ve 2. třetině bylo na obou stranách několik šancí, ale ani jednomu z týmů se nepovedlo vstřelit další branku a tak skóre po 2. třetině zůstalo 3:2.

Do 3. třetiny jsme chtěli vstoupit klidnou hrou na balónku. Po sérii nahrávek se nám ve 2. minutě podařilo odskočit do dvoubrankového vedení po trefě kapitána Jakuba Raise. Plzeňským se v 9. minutě povedlo snížit. Na gól jsme našli rychlou odpověď a o minutu později se trefil Adam Balatka. 2 minuty před koncem byl vyloučen David Šklíba. 30 vteřin před koncem 3. třetiny se plzeňským povedlo snížit, ale díky bojovnosti a výborným zákrokům gólmana Mrázka jsme dotáhli zápas do vítězného konce.

Branky: 2x Balatka,Bohuslav, Rais, Maňák

Další utkání je naplánováno na zítřek 9.4. v 17:00 na hale Dobiášova.