Aktuální zprávy
09.01.2017 - Redakce

Junioři si na úvod nového roku připisují 2 vítězství

Juniory čekal 7.1. výjezdní turnaj v Plzni, kde soupeři z vrchu tabulku slibovali nelítostní boj o důležité body.

FBC Liberec vs. FBŠ Slavia Plzeň (3:1, 3:0, 0:0)

V úvodním zápase v 10 hodin nás čekal domácí tým z Plzně, a to konkrétně FBŠ Slavia Plzeň. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, když už v 7. minutě jsme vedli 3:0. Do přestávky se pak povedlo domácím ještě snížit na 1:3.

Do druhé půle jsme vstoupili podobně jako do té první a do konce třetiny jsme přidali další 3 góly. Soupeř se dostával pouze ojedniněle ke střelám a nepodařilo se mu vsítit branku.

Pohodlné vedení jsme ve třetí třetině jsme si skóre pohlídali, drželi jsme balónek a soupeře jsme nepustili z žádnému většímu tlaku. Žádné branky nepadly a tak zápas skončil zápas za stavu 6:1.

Branky: 2x Kořínek, 2x Balatka, 1x Pospíšil, 1x Kučera

FBC Liberec vs. DDM Stod (5:0, 3:1, 1:2)

V druhém zápase nás čekal nepříjemný soupeř Stod, který jak je známo hraje nepříjemnou osobku. Liberec vstoupil do utkání jako favorit. První gól vstřelil Jakub Daníček, byl to to jeho premiérový za juniory. Osobní obrana soupeře zápas neudělala vůbec atraktivní, ale spíš nudný. Což bylo vidět i na jejich herním projevu. Liberec zkoušel různý druhy rozehrávek a dařilo se jim procházet přes obranu soupeře. První třetina dopadla 5:0 pro kluky z Podještědí.

Druhá třetina se nesla v podobném duchu jako ta první. Liberec hrál na balónku a proto soupeř změnil malinko taktiku, když začal vyvíjet tlak křídly na beky. Liberec polevil trošku na aktivitě, neměl se kam hnát a soupeř asi také podle jejich způsobu hry. Kluci soupeře k ničemu skoro nepustili. Druhá třetina dopadla 3:1 pro Liberec.

Třetí třetina byla už v poklidnějším tempu teda aspoň její začátek. Stod se ještě pokoušel udělal něco málo s výsledkem utkání. Měl pár šancí po našich ztrátách ve středním pásmu. Ale buď trefil náš blok nebo střílel nad bránu. Liberec už se nikam hnát nemusel zápas měl pevně v rukách.

Branky: 2x Balatka, 2x Rais, 1x Šoltys, 1x Kořínek, 1x Štěpán, 1x Daníček, 1x Pospíšil

Komentář trenéra Ježka: ,, V obou utkáních byl rozhodující vstup do utkání, kdy jsme rychle vedli o 3 branky. To nám dodalo klidu po celé utkání a kvalitním výkonem, především v obranné fázi v obou utkání, jsme soupeře k ničemu nepustili. V prvním utkání soupeř měl pouze 11 střel na naši branku, v druhém, tuším, 16.“