Aktuální zprávy
01.03.2017 - Redakce

Juniorkám skončila základní skupina a čeká je play-off

O víkendu 25. – 26. 2. se liberecké juniorky vydaly na svoje poslední dva zápasy základní skupiny. Nejprve na palubovku FBC Jihlava a v neděli za Štírkami z Českých Budějovic.

FBC JIHLAVA VS. FBC LIBEREC 10:1 (3:0, 4:1, 3:0)

Začátek zápasu s FBC Jihlava byl hodně rozpačitý od obou týmů. V desáté minutě vstřelila jihlavská hráčka první gól utkání a do konce první třetiny zvýšila Jihlava svůj náskok na tři góly. Ve druhé třetině vsadily liberecké hráčky na útočnější hru, jejíž následkem byla přesilová hra Liberce po faulu od jejich hráčku. Při přesilové hře sice Liberec ohrozil bránu domácích, ale stav utkání to nijak nezměnilo. Skórovat se dařilo pouze jihlavským až do doby než Dominika Plichtová utekla domácí obraně a překonala i jejich brankářku.
V poslední třetině se obraz hry příliš nezměnil a utkání skončilo v poměru 10:1.

FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE VS. FBC LIBEREC 4:7 (1:3, 2:3, 1:1)

Nedělní zápas proti FBC Štíři České Budějovice začaly liberecké holky v lepším tempu a v první minutě z toho, po důrazu před brankou soupeře, vytěžily jednobrankové vedení, které holky nabudilo natolik, že přidaly ještě další dvě, ale před koncem třetiny se podařilo domácím snížit na dvoubrankový rozdíl. Druhá třetina nabídla útočný florbal a hru tzv. nahoru a dolů. Jihlava zase snížila vedení Liberce, ale po využité přesilové hře v podání Nikoly Čermákové a po pátém gólu Daniely Pokorné, měly liberecké zpátky tříbrankové vedení a klid na hokejkách.
Poslední třetina příliš zvratů nepřinesla a gól do prázdné branky v podání Dominiky Plichtové završil skóre na stavu 7:4.

Juniorky čekají o víkendu první dvě kola play-off a to sehrají s týmem PSN Tatran Střešovice. V sobotu holky hostí tým z Prahy a v neděli se vydají na palubovku svých soupeřek.

4.3., 19:30, PSN Tatran Střešovice, SH ZŠ Dobiášova
5.3., 11:45, PSN Tatran Střešovice, STODOLA Aréna Střešovice