18.09.2023 - Redakce

Muži i Crazy girls si z víkendu odnesli vysokou porážku

Těžký víkend prožily oba elitní celky FBC Liberec. Mužský tým prožil nepovedený večer v Mladé Boleslavi a podobný scénář měli i Crazy girls, které prohráli na domácí palubovce 4:10 s Tatranem Střešovice. Více v naší reportáži.

Předvýběr.CZ Florbal MB vs. FBC Liberec 15:3 (1:0,9:2,5:1)

Liberečtí florbalisté vstoupili do 2. kola Livesport Superligy špatně. Už od prvního střídání byli pod velkým tlakem domácího celku, které ale vyústil pouze v jednu branku v přesilové hře. Důkazem jasné převahy Mladé Boleslavi byl i poměr střel (15:4) pro domácí. Liberec měl celkem nadějný vstup do prostřední části, ale rychle poznal, že z dnešního utkání si neodnese ani bod. Od 26. minuty do konce 39. minuty inkasoval hned devětkrát, což byla nejen čára přes rozpočet ale i velká psychická pohroma pro celý tým. O dva čestné zásahy se postaral premiérově Kučera a Smutný. V záverečné třetině zamíchali trenéři Kološ a Klucho se sestavou, ale ani to nezměnilo jasný obraz hry. Mladá Boleslav hrála s chutí až do konce zápasu, což vyústilo v konečný výsledek 15:3. Závěrečnou branku se strany Liberce vstřelil útočník Macháč.

FBC Liberec vs. Tatran Střešovice 4:10 (1:2, 1:3, 2:5)

I v druhém kole čekal na Crazy girls těžký soupeř. Tentokrát dorazil v sobotní podvečer na halu Dobiášova Tatran Střešovice. Na brzké vedení soupeře dokázala ve 4. minutě zareagoval polská hráčka Julia Opic. Poté už si hru naplno přivlastnil soupeř z pražské metropole. V polovině zápasu vedl 4:1 a směřoval k zaslouženým třem bodům. To ještě chtěla změnit Žbánková, která snížila na 2:4 z pohledu Crazy girls. Bohužel na tuto branku rychle zareagovala Želízková, a proto svítil na světelné tabuli stav 2:5. V závěrečné periody se Tatran dostal do vedení 10:2 a bylo jasné, kdo v utkání vyhraje. O poslední dvě branky se podělila Muchová a Žbánková, jenž upravilo stav na konečných 4:10.