06.10.2017 - Redakce

Ženy v bitvě důležité bitvě potkají SKV

V sobotu pokračuje soutěž ženské extraligy. Crazyny na domácí palubovce přivítají Královské Vinohrady. Oba týmy si zatím získaly pouhé tři body za jednu výhru. Crazy girls se zatím umisťují o jednu příčku výše nad pražským týmem.

Minulé kolo odehrály Crazyny na brněnské půde proti Židenicím. Ačkoliv se v úvodu dostaly do vedení, domácí dokázaly do první přestávky obrátit stav. V prostřední části své vedení ještě navýšily na 5:2. I přes veškerý tlak a snahu se libereckým ženám nepodařilo zvrátit děj utkání, naopak dvakrát ještě inkasovaly do prázdné kasy a prohrály 7:3. V branky se stará především duo Klára Leierová a navrátivší se Michaela Mlejnková. Spolu vyprodukovaly neuvěřitelných 23 kanadských bodů a bude opět na nich ležet tíha okamžiku.

Vinohrady mají za sebou jednoznačný zápas proti silným soupeřkám Fat Pipe Florbal Chodov. Chodovačky nezdolávaly své soupeřky dlouho, zasypávaly je značným množstvím střel. Během první třetiny se dostaly do vedení 5:0. Ve druhé při skóre 7:0 se dokázaly prosadit i Vinohrady, konktŕétně hráčka Vejvodová. Do konce zápasu se stav vyšplhal až na konečných 12:1 pro domácí Chodov. Nicméně i SKV si v letošním ročníku dokázaly připsat výhru za 3 body. Musíme podotknout, že pražský celek trápí proměňování brankových příležitostí. Z 5 kol extraligy žen dokázaly vstřelit pouhých 7 branek.

V sobotu nás čeká utkání, kde bude ve hře "6 bodů", protože oba týmy mají v tabulce stejný bodový zisk. Pokud budou chtít v sezoně Crazyny pomýšlet na příčky play off, měly by jednoznačně bodovat za tři body.

7.10., 15:00, TJ Sokol Královské Vinohrady, SH ZŠ Dobiášova