(4:2, 2:0, 2:2)
Ústí nad Labem
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Veselý, Kroupa, Böhm D., Bitman - Valeš, Marek, Ferdan - Hůza, Balatka, Salát - Baudisch, Böhm L., Šoltys - Kořínek
Fibiger, Weissgärber - Kůžel, Procházka, Kolstrunk, Vavruška, Stummer, Novák, Kopecký, Semerád, Štorek, Kopta, Tauber, Esterka, Pavelka, Fuchsig, Tauber, Horák, Krbec, Kühnel
Branky: 5. Radek Valeš, 16. Jiří Strobach, 17. Jiří Strobach, 18. Lukáš Veselý, 29. Jakub Kopecký, 37. Jakub Kopecký, 52. Pavel Hůza, 55. Radek Valeš - 4. Viktor Kopecký, 11. Jakub Kolstrunk, 47. Radek Kužel, 58. Vladimír Štorek; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 3:3; využití: 0:1; diváků: 200; zásahy brankářů: Vít Vaníček 18 - Tomáš Fibiger 9, Petr Weissgärber 6; po třetinách: 4:2, 2:0, 2:2;

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 8:4 (4:2, 2:0, 3:2)

Úvodní třetina druhého střetnutí přinesla velmi ostrou podívanou. Oba týmy si chtěli zjednat respekt velmi tvrdou hrou. První zaváhaní liberecké obrany využil Kopecký a poslal ústecké do vedení. O brzké vyrovnání se postaral přesnou střelou Valeš. Tvrdá hra pokračovala a rozhodčí poprvé vylučovali po faulu libereckého obránce na Kolstrunka. Florbal Ústí přesilovou hrou nepohrdl a opět vedl. Důležitým okamžikem bylo vzájemné vyloučení na obou stranách. Při hře 4 na 4 se dvakrát prosadil Strobach. Od této chvíle liberečtí vedení nepustili!O poslední branku se postaral přesnou střelou z půlky hřiště Lukáš Veselý

Druhou třetinu opanovali liberecké barvy. Výborně kontrolovali hru a nepouštěli soupeře do vyložených šancí. Vyústěním byly dvě branky mladíčka Kopeckého, který zvýšil vedení už na 6:2.

První minuty třetí periody přinesly stejný pohled jako v třetině předchozí. FBC Liberec drželo míček a snažilo se nepouštět soupeře k bráně Vaníčka. Jiskru naděje vykřesával v 47. minutě Kužel. Hostujícím to nebylo moc platné, když v 53. minutě zvýšil kapitán Hůza na 7:3, bylo o výsledku defacto rozhodnuto. V závěrečných minutách se ještě umocnila snaha hostujícího celku o zkorigování výsledku. Ano hra bez brankáře nepomohla a po kosmetických úpravách Valeše a Kopeckého si FBC Liberec odneslo druhý bod!

Série se nyní přesouvá do Ústí nad Labem, kde se o následujícím víkendu uskuteční zápasy tři a čtyři.

Komentář trenéra hostů (Vojta Marek): Pro utkání byl důležitý závěr první třetiny. Už se těšíme až sérii přivezeme pro naše fanoušky do Ústí.

Komentář trenéra domácích (Matěj Klucho): Dnes velmi kvalitní, zodpovědný výkon. První třetinu jsme mohli vyhrát i výraznějším rozdílem. Poté slušně "odkontrolované" utkání. Jsme rádi za víkend 2-0. Těšíme se do Ústí.