(0:0,2:1,3:2)
Ústí nad Labem
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Veselý, Kroupa, Böhm D., Bitman - Valeš, Marek, Ferdan - Hůza, Balatka, Salát - Baudisch, Böhm L., Šoltys - Kořínek
Fibiger, Weissgärber - Kůžel, Procházka, Kolstrunk, Vavruška, Stummer, Novák, Kopecký, Semerád, Štorek, Kopta, Tauber, Esterka, Pavelka, Fuchsig, Tauber, Horák, Krbec, Kühnel
Branky: 37. Petr Salát, 39. Prokop Ferdan, 51. Jan Baudisch, 51. Radek Valeš, 59. Tomáš Marek - 32. Viktor Kopecký, 46. Mikuláš Krbec, 48. Jakub Kolstrunk; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 0:0; využití: 0:0; diváků: 142; zásahy brankářů: Vít Vaníček 13 - Tomáš Fibiger 24; po třetinách: 0:0, 2:1, 3:2;

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Soupeř vstoupil do zápasu s cílem držet míček na svých florbalkách. To se jim celkem dařilo. 1. třetina byla spíše opatrná, a když všechny střely zlikvidovali oba brankáři, tak stav po první dvacetiminutovce byl 0:0.

Na první branku museli fanoušci obou celků čekat až do 31. minuty. Dorážkou se prosadil ústecký Kopecký. První obrat v zápase přišel v závěru druhé periody, kdy se dokázal prosadit Salát a Ferdan, kteří otočili výsledek pro domácí barvy.

Do třetí třetiny vstoupili oba týmy opatrně. Hvězda ústeckých Mikuláš Krbec dostal výhodu trestného střílení, s kterým si

poradil na výbornou. 2:2. Když se ihned na to prosadil Kolstrunk, vypadalo to s FBC Liberec špatně. Výsledek první zápasu se povedl otočit díky brankám Baudische, Valeše a Marka. Severočeši nakonec přestáli i závěrečnou snahu o vyrovnaní a díky výhře 5:3 se mohli radovat z prvního bodu v sérii.

Druhé utkání je na programu 11.3.2018 v 17:00 na SH Dukla Liberec.

Komentář trenéra domácích Z.Skružného: "Těžké úvodní utkání. Ústí na nás bylo skvěle připraveno a my si museli hrábnout. Díky většímu počtu útoků, které jsou schopny skórovat, jsme to dnes urvali."

Komentář trenéra hostů M.Vojty: "Vyrovnané utkání, které rozhodly detaily. Zítra potřebujeme být lepší tým. Děkuji soupeři za utkání."