(2:2, 1:0, 2:3 - 0:1)
Bohemians
Ponomarev (Hejný) – Zezulka, Krebner, Cabejšek, Čihák, Krbec, Kisugite – Šimek, Dobisík, Bagin – Šimek, Poláček, Miščík – Mandík, Höffer, Kindl – Růžek, Šárka.
Chyna (Strýček) – Klucho, Bitman, Veselý, Blecha, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Štěpán – Böhm, Baudish, Ferdan – Šoltys, Hiadlovský, Kroupa.
branky: 4. Aleš Höffer, 7. Jakub Šárka, 35. Daniel Cabejšek, 47. Pavel Čihák, 50. Martin Kisugite - 8. Jan Bitman, 13. Lukáš Veselý, 42. Pavel Hůza, 46. Matěj Klucho, 51. Tomáš Marek, 61. Tomáš Marek; rozhodčí: Jakub Nábělek - Radek Štengl; vyloučení: 2:3; využití: 1:1; diváků: 123; zásahy brankářů: Ivan Ponomarev 12 - Lukáš Chyna 23; po třetinách: 2:2, 1:0, 2:3, 0:1;

Utkání přitom pro liberecké nezačalo vůbec šťastně. Bohemka do zápasu vletěla velmi aktivně a Liberec se na malém hřišti chvíli hledal. Za onu “chvíli“ ale domácí FbŠ dokázali vstřelit dvě branky a hosté měli co dohánět. Zápas byl od začátku hrán v tempu a na hřišti se navíc sem tam přiostřilo. Nejen díky tomu se v první třetině hned pětkrát vylučovalo. Liberečtí se nejdříve prosadili v plném počtu hráčů, ke střele napřáhl Jan Bitman a jeho rána zamířila přesně. Jednalo se o první trefu mladého obránce v mužské Superlize. O chvíli později mohl srovnat z trestného střílení Matěj Klucho, ale po pěkném rozhýbání brankáře Ponomareva trestuhodně minul branku. Náladu si spravil alespoň v přesilové hře, kdy vybídl ke střele Lukáše Veselého, a ten už věděl, jak s nastalou situací naložit. Divoká první perioda tak skončila smírně 2:2.

I ve druhé třetině se hrál svižný florbal, ale brankáři byli dlouho neprůstřelní. Přitom šancí bylo na obou stranách dost a dost. Za liberecké lze vybrat další dalekonosnou střelu Bitmana, který byl při chuti. Domácí měli několik šancí z bezprostřední blízkosti, v brankovišti hostujícího mužstva ale vládnul Lukáš Chyna. Liberec začínal chvílemi přebírat otěže utkání, velkou šanci měl Štěpán, ale mířil mimo. Do šancí se dral i zkušený Salát, ale dvakrát volil ve slušné pozici přihrávku místo střely. Po těchto šancích jakoby domácí přidali na obrátkách a dostali liberecké pod tlak. I díky tomu si vymodlili dvouminutový faul s nařízeným trestným střílením. To proměnil mladíček Cabejšek a Bohemka vedla. Klokani se snažili v posledních pěti minutách druhé části ještě přidat další gól, ale liberecká defenziva již další míček v síti nepřipustila.

Do třetí třetiny trenéři Liberce mírně zamíchali sestavou, mimo jiné i pro zdravotní potíže Radka Valeše. A jejich tahy nesly ovoce. Hned ve druhé minutě se po šanci Saláta nařizovalo další trestné střílení. To s přehledem přetavil ve vyrovnávající trefu kapitán Pavel Hůza. Na liberecké střídačce bylo ještě veseleji o několik minut později, kdy Matěj Klucho pláchl obraně Klokanů a bekhendovou kličku strhnul vedení na stranu FBC. Jenže divoké utkání nabídlo divákům další zvrat. Bohemka velmi brzy srovnala po dobře zahrané standardní situaci a následně šla dovedení po skvěle sehraném brejku. Liberec však díky další změně sestavy dokázal srovnat. Petr Salát našel nezištně Tomáše Marka, který bezpečně trefil prázdnou branku. Do konce základní hrací doby se již nic dalšího nestalo, i když zejména Bohemians se snažili urvat výhru za plné tři body, liberecká defenziva ale v těžké zkoušce obstála.

Následovalo prodloužení, ve kterém hned na jeho začátku (ne)sportovně vracel míček hostům Martin Šimek, který místo vrácení balonku nastřelil přímo na branku Lukáše Chyny. Liberec to však nerozhodilo, možná naopak zdravě nakoplo. Hned v tomto střídání totiž hostující celek zavřel Klokany na jejich obranné polovině, Lukáš Veselý napřáhl ke střele a jeho ránu dorazil za Ponomarevova záda Tomáš Marek. Liberec tak vyhrál 6:5 v nastaveném čase a připsal si čtvrtý bodový zisk v řadě.

Komentář trenéra domácích, Michala Jedličky: "Tak už je to druhý zápas za sebou, kdy jsme sice přišli na florbal, ale florbal se moc nehrál. Dobře rozehrané utkání jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Budeme se muset zlepšit, abychom hráli play-off. Už se těším na NFL."

Komentář trenéra hostí, Zdeňka Skružného: "Je těžké hledat klíčový moment dnešního utkání na tomto malém hřišti. Šancí na obou stranách bylo na 3 zápasy, brankáři toho dnes taky dost pochytali. Holt to muselo rozlousknout prodloužení a v tom jsme byli šťastnější. Díky přijeduvším divákům z Liberce!!!"