Pardubice
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Baudish, Ferdan, Šoltys – Hiadlovský, Kořínek, Kroupa.
Pardubice
Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Mědílek, Bartoš, Ďopan – Janeček, Zozulák, Pakosta – Junek, Kourek, Teichman – Dlesk, Gregor, Formánek – Burian, Němeček, Krigovský.
branky: 7. Matěj Klucho, 8. Jiří Strobach, 46. Pavel Hůza, 53. Jiří Strobach, 59. Prokop Ferdan - 3. Lukáš Gregor, 8. Ondřej Kunt, 22. Lukáš Gregor, 33. Jan Kourek; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:3; využití: 1:0; diváků: 172; zásahy brankářů: Vít Vaníček 18 - Jakub Levínský 17; po třetinách: 2:2, 0:2, 3:0;

Liberec začal zápas asi nejlépe z celé série, ale paradoxně po prvních pěti minutách prohrával 0:1. Šancí na branku přitom bylo dost a dost. Libereckou smůlu prolomil až v 7. minutě Matěj Klucho po sehraném signálu. Severočeši se okamžitě vrhli dopředu, ale výsledkem byla druhá branka hostů. Sportovní “momentum“ první části ale i nadále patřilo libereckým, kteří sice své největší šance neproměnili, ale ujala se rána Jiřího Strobacha. Vyrovnaný stav nakonec vydržel až do konce třetiny, přestože domácí FBC muselo ustát oslabení tří proti pěti.

Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal, do šancí se stále více a více drali pardubičtí, ale brankář Víťa Vaníček byl v pátém utkání famózní. V prostřední dvacetiminutovce bohužel nestačil na přesné zásahy Gregora a Kourka, ale se zbylými pokusy si poradil. Na druhé straně se však Liberec v koncovce trápil, a tak byl stav pro domácí nepříznivý. Nejblíže brance byl Lukáš Veselý, jehož dělovka ale trefila jen tyč. Do dobrých pozic se dostávali Prokop Ferdan a Petr Salát, ale druhá perioda patřila Levínskému v brance Sokola.

Třetí třetina byla oproti druhé přesně opačně. Hrálo se vyrovnaně, chvílemi měli více ze hry dokonce hosté, ale neproměňovali svoje šance. To Liberec byl v poslední dvacetiminutovce v koncovce velmi dobrý. K obratu zavelel kapitán mužstva Pavel Hůza, který se dostal do samostatného úniku a pohrál si s brankářem Pardubic. Vyrovnávající trefu zařídil přesnou ranou Jiří Strobach a zápas začínal od nuly. V závěru dostal Liberec možnost trestného střílení, jenže Klucho na Levínského nevyzrál. Ne tak ale na zakončení Prokopa Ferdanav přesilové hře a FBC vedlo. Hosté v poslední minutě tlačili, ale Vaníček výhru Liberce pohlídal.

Liberec v nervy drásajícím utkání zvítězil 5:4 a v sérii se ujal vedení 3:2. Šestý duel je na programu v sobotu 8.4. v Pardubicích.

Komentář trenéra domácích (Jan Král): "Dnes od nás asi nejhorší výkon v sérii, který paradoxně stačil na vítězství. Dobře jsme hráli prvních deset minut, pak jsme úplně vypadli z tempa. Zápas se opět rozhodl v poslední 5minutovce, která byla z našá strany lepší než soupeřova. Děkujeme divákům."

Komentář trenéra hostí (Koubek Milan): "Dneska slabší první třetina. Ve druhé a ve třetí třetině jsme se zlepšili. Bohužel nám nevyšla koncovka dle představ. Věřím, že když budeme hrát, tak vyhrajeme a za dva týdny se tady zase uvidíme."