Sparta
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Blecha, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Štěpán – Böhm, Baudish, Ferdan – Šoltys, Böhm, Kroupa – Kořínek.
Sparta
Mart. Beneš (Kotouček) – Ježek, Kadoch, Smetana, Marvánek, Zeman, Mart. Rebro, Koščo – Ujhelyi, Zouzal, Vrána – Košir, Bína, Jaroš – Svatoš, Kareš, Krejča – Kalaš, Pruner.
branky: 23. Radek Valeš, 32. Radek Valeš, 40. Daniel Kroupa, 48. Matěj Klucho, 61. Prokop Ferdan - 27. Ondřej Svatoš, 29. Ondřej Kadoch, 44. Ondřej Svatoš, 52. Matěj Pruner; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 3:5; využití: 2:0; diváků: 810; zásahy brankářů: Vít Vaníček 24 - Martin Beneš 22; po třetinách: 0:0, 3:2, 1:2, 1:0;

Přes osm stovek fanoušků však muselo „přečkat“ první třetinu, kdy se oba týmy velmi trpělivě oťukávaly. Jakoby oba celky byly svázány důležitostí utkání navíc okořeňené o přítomnost televizních kamer České televize. Bezbranková třetina byla z velké části zásluhou výborně připravených obran, které nedávaly moc prostoru k zakončení. Střely, které už prošly, bezpečně kryli brankáři, liberecký Vít Vaníček a pražský Martin Beneš. Největší šance v úvodní dvacetiminutovce měli Severočeši při přesilové hře, ale několik slibných pokusů v brance neskončilo. Spousta pokusů rovněž skončila na tělech skvěle blokujících Pražanů. Po dvaceti minutách se tedy stále čekalo na to, kdo otevře skóre.

Ve druhé třetině se na branku nečekalo dlouho – po výborném backcheckingu Prokopa Ferdana se otevřel prostor pro obránce Klucha, který vyvezl míček a otestoval Beneše. Ten jeho pokus pouze vyrazil před volného Radka Valeše, který se nemýlil. Valeš svou brankou ale probudil i střelce Sparty, která se v krátkém časovém sledu radovala hned dvakrát. Liberec pak mohl srovnat v další přesilové hře a partě Jana Krále a Zdeňka Skružného se to povedlo. Po rychlém posunutí míčku po ose Klucho – Salát – Radek Valeš rozjásal mladý útočník tribuny podruhé. Černobílí měli po srovnání opět více chuti do hry, navíc mohli hrát opět v početní převaze. Tentokrát ale míček za záda Beneše nedostali, nejblíže byl Salát, který nastřelil tyč. Když už to vypadalo na další vyrovnanou periodu, napřáhl z dálky Daniel Kroupa a domácí opět vedli.

Ve třetím dějství se střídaly klidné pasáže s chvílemi, kdy se oba týmy doslova rvaly o každý míček. Spartě se díky Svatošovi podařilo opět srovnat krok. Následovala dvě vyloučení na obou stranách a hra čtyř proti čtyřem. Ta více vyhovovala libereckým, kteří se po rychlé akci opět ujali vedení – střelu Ferdana z brankoviště dorazil Matěj Klucho. Liberec poté ubránil přesilovou hru Sparty a navíc hned po návratu z trestné lavice mohl skórovat David Böhm, který hledal ještě lépe postaveného Ferdana. Ten byl však „vsítěn“ místo míčku. Po této smolné akci pro Liberec bohužel přišla další rána – hostující Pruner nenápadnou ranou překonal Vaníčka a v Home Credit aréně bylo opět srovnáno. Stav 4:4 nakonec vydržel po celou základní hrací dobu, i když oba celky měly v závěru ještě přesilovou hru.

Liberec si však svou výhodu přenesl ještě do prodloužení, které utnul po 24 sekundách Prokop Ferdan po přesném pasu od Valeše. Liberečtí florbalisté tak mohli spolu s vynikajícími fanoušky slavit další výhru a přiblížení se elitní osmičce.

Komentář trenéra domácích(Jan Král): "Dnešní dělba bodů nám do karet moc nenahrává, nicméně máme o bod více než soupeř, což se počítá. Vyhrát jsme mohli i za 3 body, kdyby se Prokop Ferdan celý zápas pouze nezastřeloval. Děkujeme opět skvělým divákům zde v Home Credit aréně a snad to play off přivezeme."

Komentář trenéra hostí(Berka Jaroslav): "Bojovný zápas, který se tady dohrával úplně zbytečně ve vypjaté atmosféře. Domácí utkání zvládli díky přesilovkám, které proměňovali, my jsme pouze dotahovaly a při dnešní konstelaci je i bod z Liberce velice cenný."