(1:2, 1:2, 3:1 - 1:0)
Ostrava
Klobučník (Laja) – Kuczera, Lipový, Jiří Šebesta, Eichner, Klečka, Zbořil – Kubíček, Chvastek, Heczko – Malajka, Trulík, Hromádka – Klimscha, Hrabal, Šimíček – Sládek, Kezua.
Vaníček (Strýček) – Klucho, Bitman, Veselý – Kořínek, Salát, Procházka – Valeš, Hůza, Marek – Štěpán, Böhm, Böhm – Baudish, Ferdan, Šoltys – Kroupa, Hiadlovský.
branky: 14. Šimon Kuczera, 26. Filip Hrabal, 50. Petr Trulík, 58. Filip Hrabal, 59. Petr Trulík, 62. Filip Hrabal - 5. Lukáš Kořínek, 13. Petr Salát, 38. Matěj Klucho, 40. Radek Valeš, 56. Prokop Ferdan; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 1:2; využití: 0:1; diváků: 215; zásahy brankářů: Jakub Klobučník 22 - Vít Vaníček 16; po třetinách: 1:2, 1:2, 3:1, 1:0;

Liberec do důležitého ukání vstoupil aktivně a brzy se dostal k prvnímu ohrožení ostravské branky. A rovněž velmi brzo hosté otevřeli skóre, když dobrou práci Saláta dokončil Lukáš Kořínek. Ostrava mohla vzápětí srovnat, když se do protútoku dostal Sládek, ten ale trefil tyč. A díky tomu mohl jít Liberec do trháku, když se střelou od mantinelu prosadil Petr Salát. Liberec však utkání za stavu 2:0 ve svůj prospěch vůbec nezvládal a nabízel domácím jednu brejkovou situaci za druhou. Naštěstí černobílé držel fantastický Vít Vaníček. I on byl krátký na situaci z poloviny první třetiny a Ostrava se dostala na dostřel. Do konce třetiny již Liberec vedení udržel, do dalšího průběhu však musel výrazně zlepšit hru s míčkem.

Ve druhé části ke zlepšení hry hostů skutečně došlo a hosté se začali v utkání cítit komfortně. Ostrava však přeřadila na vyšší rychlostní stupeň a chvílemi mačkala Liberec. Ten však ve svém pásmu skvěle bránil a spolu s Vaníčkem odolával. Po pochybení v rozehrávce hostů se Ostrava dočkala vyrovnání. Od stavu 2:2 se však iniciativy chopil Liberec a dostával se mnohem častěji do zakončení. Hosté však museli v průběhu druhé periody přestát oslabení – to se svěřencům Jana Krále a Zdeňka Skružného povedlo a navíc v probhající početní nevýhodě skóroval Matěj Klucho, po skvělé souhře s Radkem Valešem. A sám Radek Valeš v závěru prostřední dvacetiminutovky prostřelil domácího gólmana a hosté vedli o dva góly.

Ve třetí třetině Liberec hrál na míčku velmi dobře a účinně eliminoval napadání ostravských. Domácí celek se dlouho nemohl dostat k ohrožení Vaníčkovy svatyně. Liberec prakticky smazal svoje ztráty ve středním pásmu a velmi dobře kontroloval utkání. Naneštěstí pro hostující celek byl po jednom z náhozů šťastně zasažen Trulík, od jehož hole se míček obloučkem snesl za Vaníčkova záda. Tato branka ostravské nakopla a chvíli to vypadalo, že je otázka času kdy budou diváci v ČPP Aréně svědky vyrovnání. Místo toho ale Librec předvedl jednoduchou přímočarou akci, na jejímž konci byl Prokop Ferdan, který opět zařídil pro FBC dvoubrankové vedení. Liberec poté bránil svůj náskok. Domácí v posledních dvou minutách sáhli k jednoduché hře, kdy nahazovali míčky do brankoviště Liberce, a tato taktika slavila úspěch, Po dvou šťastných brankách bylo v Ostravě vyrovnáno.

O držiteli druhého bodu muselo rozhodnout prodloužení, kde domácí opět sáhli ke své „osvědčené“ strategii a po jednom z tečovaných náhozů zůstal na brankovišti osamocený Hrabal. Ostrava tak v domácím prostředí vydolovala z utkání s Libercem dva body. Liberec bodoval posedmé v řadě a stále se drží v boji o play off.

Komentář trenéra domácích Martina Smetáka: "Čekali jsme těžký zápas , soupeř nám v druhé třetině odskočil po dvou našich hrubých chybách, hlavně v naší přesilovce a vypadalo to , že už na body nedosáhnem. Na poslední třetinu jsme si řekli, že budeme hrát trpělivě a že ty šance přijdou. Přišly, proměnily jsme a i s velkou dávkou štěstí bereme dva body. Takové vítězství jsme potřeboval, jelikož celou sezónu nám štěstíčko utíkalo v koncech zápasů a teď se k nám přiklonilo. Díky klukům za závěr zápas."

Komentář trenéra hostů Zdeňka Skružného: "Zápas jsme měli ve svých rukou dlouhých 57 minut, pak nám tam bohužel spadly náhozy z půlky a tím jsme prohráli. Naše cesta nekončí, ve hře je ještě 6 bodů. Děkuji svému týmu, že utkání zvládl v hlavách."