Brno
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Baudish, Ferdan, Šoltys – Böhm, Kořínek, Hiadlovský – Balatka, Kroupa.
Brno
Kejík (49. Létal) – Brom, Řeháček, Mati – Houbal, Vojtíšek, Machálek – Ondráček, Kolajta, Gregor – Grábl, Habr, Medek – Fuchs, Hauser.
branky: 4. Jiří Strobach, 7. Tomáš Marek, 11. Pavel Hůza, 12. Radek Valeš, 39. Radek Valeš, 41. Lukáš Veselý, 46. Tomáš Marek, 49. Adam Balatka, 58. Prokop Ferdan - 5. Zdeněk Habr, 17. Jaroslav Řeháček, 43. Zdeněk Habr; rozhodčí: František Pangerl - Jiří Šedivý; vyloučení: 1:1; využití: 1:0; diváků: 195; zásahy brankářů: Vít Vaníček 8 - Filip Kejík 12, Filip Létal 3; po třetinách: 4:2, 1:0, 4:1;

Liberečtí vstoupili do zápasu aktivně a hned v úvodu předvedli několik slibných úseků hry. Gólová odměna na sebe nenechala dlouho čekat, skóre otevřel ranou z dálky Jiří Strobach. Hostům se sice z brejku podařilo vcelku rychle odpovědět, ale Liberec pak vměstnal tři zásahy do rozmezí pěti minut a pohodlně vedl. Postupně se prosadili Tomáš Marek, Pavel Hůza a Radek Valeš. Do konce třetiny se brněnským povedlo korigovat ze standardní situace, ale domácí celek měl průběh utkání por kontrolou.

Druhá třetina přinesla místy velmi neurovnaný florbal, kde se střídalo plno chyb a nepřesností. I přesto měl Liberec dost šancí na to, aby se mu povedlo výrazněji odskočit. Velmi blízko byl Prokop Ferdan, který se snažil usměrnit do branky skákavý míček, ale neuspěl. Velkou šanci promarnil Lukáš Böhm, kterému nabíjel jeho bratr David. Liberec v prostřední periodě zvládl ubránit přesilovku hostů a v závěru přišel kýžený gól – po skvělém výhozu brankáře Vaníčka se nadvakrát prosadil Radek Valeš

Dobrý konec druhé dvacetiminutovky vystřídal skvělý nástup do té třetí. Z dálky přesně mířil Lukáš Veselý a Liberec byl na koni. Gólová reakce hostujícího Habra domácí FBC ze sedla rozhodně nedostalo, ba naopak Liberec vygradoval svou aktivitu a v poslední třetině na hřišti dominoval. Druhým gólem v zápase se „připomněl“ Tomáš Marek a chvíli po něm upravoval na 8:3 svou premiérovou brankou v soutěžním utkání “A“ týmu mužů Adam Balatka. Když Prokop Ferdanv závěru využil přesilovku, fanoušci si žádali „desítku“, nakonec se ale museli spokojit s výsledkem 9:3.

Liberec získal první bod a příští víkend pojede do Brna, kde sehraje dva zápasy.

Komentář trenéra domácích(Jan Král): "Dobrý vstup do utkání vystřídalo 40 minut něčeho, co se ani nedá moc nazvat florbalem. Bereme výsledek i první bod. V Brně budeme muset hrát lépe, abychom ligu udrželi. Děkujeme divákům za podporu."

Komentář trenéra hostí(Marek Fiala): "Zajímalo by mě, s jakým cílem dnes naši hráči přijeli do Liberce? Jako nedělní výlet povedená akce. Soupeři děkujeme za utkání. Věřím, že doma bude hrát jiný tým."