Liberec
Chyna (Vaníček) – Klucho, Bitman, Veselý, Blecha, Strobach – Procházka, Valeš, Hůza – Salát, Marek, Böhm – Štěpán, Baudish, Ferdan – Šoltys, Böhm, Kroupa.
Otrokovice
Michaljovič (Majrich) – Ťopek, Vyoral, Koníček, Kostka, Mich. Nagy, Szweda – Sovják, Uhrinovský, Olbert – Jurčík, Zapletal, Mar. Nagy – Rozumek, Krchňáček, Petřík.
branky: 11. Radek Valeš, 20. Lukáš Veselý, 53. Prokop Ferdan, 57. Radek Valeš - 26. Martin Krchňáček, 33. Michal Nagy, 35. Marek Zapletal; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 190; zásahy brankářů: Vít Vaníček 10 - Radovan Michajlovič 17; po třetinách: 2:0, 0:3, 2:0;

Reportáž

Zápas začal opatrně, z úvodu ale vybočovala šance Otrokovic, kdy z bezprostřední blízkosti dorážel Sovják. Vaníček ale svým zákrokem dal jasně najevo, že je na podobné výzvy připraven. Více z první třetiny měli domácí a byli to oni, kdo mohl jít do vedení. Dobré příležitosti však promarnili Ferdan a Štěpán. První jmenovaný ale později téměř dotáhl parádní zorro trik zpoza branky, jeho práci na brankovišti dokončil Radek Valeš. Liberec se tak dostal o gól před svého soupeře a dál se tlačil do střelby. Hostující brankář Michajlovič musel držet svůj tým ve hře několika povedenými zákroky. V závěru třetiny ale nestačil na střelu Lukáše Veselého, jenž upravil skóre na 2:0 pro FBC.

Druhá třetina se však svěřencům Jana Krále a Zdeňka Skružného nepovedla. Soupeř byl častěji na míčku a častěji ohrožoval branku domácích. Víťa Vaníček odolával ze všech sil, v mnoha případech mu pomohla defenziva se skvělými bloky. V této činnosti se skvěle činili především liberečtí centři Tomáš Marek, Petr Salát i Jan Baudisch. Bohužel pro Liberec střel přibývalo a třem se podařilo najít cestu za Vaníčkova záda. Domácím se sice v závěru třetiny podařilo srovnat, branka ale pro faul na gólmana Michajloviče nebyla uznána. Před třetí třetinou tak černobílí ztráceli jednu branku.

Ihned po startu závěrečného dějství byla vidět snaha libereckých o rychlé srovnání. Panthers ale skvěle bránili, ať už se jednalo o střední pásmo či předbrankový prostor. Domácí se však nevzdávali a neúnavně bušili na otrokovická vrata. Srovnat se podařilo Prokopu Ferdanovi, který využil rychlé kombinace. Jeho trefa pochopitelně domácí tým ještě více nabudila a v určitých pasážích hry se hrálo prakticky na jednu branku. Otrokovice ale hrozily z nebezpečných brejků, jeden z nich už tak tak uklízel do branky Petřík, ale Vaníček vytáhl zákrok večera. A když se na druhé straně prosadil z přečíslení Radek Valeš, bylo jasné, že tři body zůstanou pod Ještědem.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích, Jana Krále: "Důležitost tohoto utkání se bohužel projevila do herního projevu obou mužstev. Zápas se lámal až v samém závěru, kdy za vyrovnaného stavu nás výborným zákrokem zachránil Víťa Vaníček, abychom o pár chvil mohli udeřit na druhé straně. Děkujeme divákům za podporu a mužstvu, že se po druhé třetině dokázalo zvednout. Soupeři přeji šťastnou cestu domů."

Komentář trenéra hostů, Karla Ševčíka: "Dnes jsme se nemohli vůbec dostat do zápasu, strávili jsme spoustu času v autobuse a tempo jsme zachytili až ve druhé třetině. Zápas jsme ztratili našimi zbytečnými chybami. Obecně jsme měli velký problém s tvrdou hrou soupeře a nehráli jsme naši kombinační hru. Zatím nedokážeme přenést nacvičené věci z tréninku do zápasu. Soupeři děkujeme za zápas."