(1:2, 2:2, 0:0)
Brno
Chrást (Kejík) – Andrle, Brom, Řeháček – Mati, Houbal, Vojtíšek – Machálek, Ondráček, Hauser – Kolajta, Gregor, Grábl – Habr, Fuchs, Máček.
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Baudish, Kořínek, Hiadlovský – Balatka, Kroupa, Ferdan – Böhm.
branky: 10. Jakub Andrle, 36. Jan Kolajta, 40. David Mati - 5. Jakub Procházka, 19. Lukáš Kořínek, 25. Jiří Strobach, 29. Jiří Strobach; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 110; zásahy brankářů: Jan Chrást 22 - Vít Vaníček 16; po třetinách: 1:2, 2:2, 0:0;

Liberec vstoupil do utkání velmi dobře, hrál na míčku a diktoval tempo hry. Mnohem více v permanenci byl domácí brankář Chrást. Krátký byl na pokus Jakuba Procházky, který našel nejrychleji skákavý míček a dopravil ho do branky. Domácí se k první střele zápasu dostali až v 10. minutě, naneštěstí pro Liberec ale byla gólová, když ji nešťastně tečoval za Vaníčkova záda Bitman. FBC však v první třetině hrálo mnohem aktivněji než domácí a vytvářeli si slibné šance. Ze všech se však ujala jen střela Lukáše Kořínka, kterého vybídl ke skórování Lukáš Böhm.

Začátek druhé části změnu obrazu hry nepřinesl. Hosté tlačili na svého soupeře a stříleli mnohem častěji. Dvěma góly v rychlém sledu se blýsknul Jiří Strobach, který pro Liberec zařídil komfortní vedení. Liberec v tomto momentu mohl o svém vítězství de facto rozhodnout, své příležitosti ale Severočeši promarnili a bohužel na druhé straně Hattrick udeřil. Druhý inkasovaný gól byl opět z kategorie nešťastných, neboť skončil za Vaníčkovými zády po teči. Třetí branku přidal Hattrick po brejkové situaci.

O osudu utkání tedy musela rozhodnout třetí třetina. Liberec v ní bohužel velmi často ztrácel míčky a ubral ze své aktivity na útočné polovině. Díky tomu mělo Brno mnohem častěji balonek na hokejkách a ohrožovalo Vaníčkovu branku mnohem častěji. Právě v poslední periodě ukázal Vaníček svou extratřídu a Liberec v klíčových chvílích podržel. Hostující celek přežil i infarktové momenty v závěru, kdy nejdříve Vaníček zneškodnil trestné střílení Fuchse a Liberec poté přežil i oslabení. FBC tak v Brně urvalo druhý bod a v neděli bude usilovat o ukončení série.

Komentář trenéra domácích pana Marka Fiali: "Zlepšený výkon ve druhé polovině utkáni na vítězství dneska nestačil. Z těch málo příležitostí, které si vytvoříme se hrozně nadřeme na jeden vstřelený gól. Zítra zabojujeme a zkusíme urvat první vítězství. Soupeři děkujeme za utkání."

Komentář trenéra hostí pana Jana Krále: "Dneska to bylo více než ubojované, Brno se na nás výborně připravilo s osobní obranou a to nám dělalo problémy. Zítra musíme být efektivnější v koncovce, ale věřím, že vyhrajeme."