(2:1, 2:2, 4:3)
Boleslav
Bauer (Rytych) – Novák, Kološ, Gwuźdź, Křenek, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Bouška, Novotný, To. Chroust – Ta. Chroust, Bína, Rožnovják – Pluhař, Gruber, Curney – Krajcigr, Natov.
Vaníček (Strýček) – Klucho, Bitman, Veselý, Blecha, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Böhm, Baudish, Ferdan – Šoltys, Kořínek, Hiadlovský – Kroupa.
branky: 4. Jan Natov, 10. Radek Krajcigr, 24. Radek Gwuźdź, 28. Radek Gwuźdź, 50. Petr Novotný, 51. Petr Kološ, 55. Josef Pluhař, 56. Tomáš Chroust - 14. Lukáš Kořínek, 30. Radek Valeš, 36. Lukáš Veselý, 41. Prokop Ferdan, 43. Jan Šoltys, 43. Prokop Ferdan; rozhodčí: Martin Valenta - Michal Žďárský; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 417; zásahy brankářů: Lukáš Bauer 25 - Vít Vaníček 16; po třetinách: 2:1, 2:2, 4:3;

Začátek zápasu byl v režii Technologů, kteří trávili na míčku mnohem více času a liberecká obrana se musela ohánět. FBC hrozilo sice sporadicky, ale pokusy mířící na Bauerovu bránu byly velmi nebezpečné. Skórovat mohl Veselý nebo Procházka, ale Bauer se proti jejich střelám vyznamenal. Na druhé straně se z první příležitosti nemýlil Natov a v polovině první třetiny přidal pojistku Krajcigr. Liberec jakoby se po dvougólové sprše oklepal a začal hrát mnohem aktivněji a především lépe na míčku. Výsledkem byla mimo jiné pohledná kombinace, na jejímž konci byl Lukáš Kořínek. O minutu později mohl srovnat z nájezdu Matěj Klucho, ale na Bauera nevyzrál. Liberci se nepovedlo srovnat ani v přesilové hře, nejblíže byl Petr Salát, ale jeho střela skončila na tyči. Přesto drželi Severočeši po dvaceti minutách nadějný výsledek.

Na začátku prostřední periody se herní obraz neměnil, k vidění bylo vyrovnané utkání, kde sice Boleslav lépe kontrolovala míček, ale více střeleckých pokusů vyprodukoval paradoxně Liberec. Hostující celek opět zdobilo výborné blokování střelby. Naneštěstí dvě rány Radka Gwuzdze se zblokovat nepovedlo a Technologové odskočili na rozdíl tří branek. K návratu do zápasu zavelel Radek Valeš, který nejdříve díky své dravosti na brankovišti snížil na 2:4. Později našel exkluzivní přihrávkou Lukáše Veselého, který nechal zaúřadovat svou obávanou střelu a hosté prohrávali jen o gól. V kabině FBC mohlo být ještě veseleji, ale domácí brankář Bauer byl jednoduše fantastický – poradil si se samostatným únikem Procházky nebo parádní ranou Saláta pro křížné přihrávce. Po dvou dějstvích tedy hosté stále ztráceli jednu branku.

Nástup do poslední dvacetiminutovky však vyšel hostům naprosto dokonale. Ze tří akcí se jim podařilo třikrát skórovat a rázem v Boleslavi vedli o dvě branky. Prosadil se dvakrát Prokop Ferdan a jeden zásah přidal Jan Šoltys. Boleslav poté mírně vytáhla své napadání, ale Liberec si i s touto variantou věděl rady. Další branku mohl přidal Baudisch, ale nemířil přesně. Bohužel zafungoval staré sportovní pravidlo nedáš – dostaneš, což na druhé straně potvrdil Novotný. Chvíli po něm navíc nenápadnou střelu procedil za Vaníčkova záda Kološ a v 51. minutě bylo v Boleslavi srovnáno. Liberec byl vyrovnáním mírně zaskočen a naopak podrážděná Boleslav se uklidnila a začala se mnohem více věnovat hře. Odměnou jim byl sedmý gól, kdy přímočarou akci po vybojování míčku na mantinelu zakončil Pluhař. Liberec se za nepříznivého stavu začal více tlačit do ofenzivy, ale výsledkem byl pouze brejk domácích, který skončil v síti. Za stavu 6:8 z pohledu FBC vrhli hosté všechny síly do útoku, zkoušeli hru v šesti, ale víc než Ferdanovu spojnici z toho nevytěžili. Liberec tak po velkém boji prohrál na půdě Mladé Boleslavi 6:8 a v posledním kole pojede bojovat na půdu Brna.

Komentář domácího trenéra: "Už první třetina z naší strany nebyla dobrá. Ale výkon v druhé a především na začátku třetí byl jednoznačně náš nejhorší v této sezoně. O to je pro nás cennější, že jsme se dokázali psychicky zvednout a zápas otočit. Věřím, že to pro náš bude dobrým ponaučením před play off."

Komentář hostujícího trenéra: "Začátek utkání jsme se poměrně dlouho hledali a než jsme si zvykli na rychlejší tempo, tak to bylo 2:0. Ve zbytku zápasu jsme trpělivě a pečlivě bránili domácí a začali dávat i branky. Těch jsme dnes mohli dát určitě více než soupeř a proto nás tato ztráta velice mrzí. Dnes jsme Boleslav mohli porazit."