(3:3, 4:1, 0:3 - 0:0)
Pardubice
Levinský (Víšek) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Bartoš, Ďopan – Petr, Janeček, Zozulák – Junek, Kourek, Teichman – Dlesk, Gregor, Pakosta – Savický, Chmelař, Němeček – Krigovský.
Chyna (35. Vaníček) – Klucho, Bitman, Veselý, Blecha, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Štěpán – Böhm, Baudish, Ferdan – Šoltys, Böhm, Kořínek – Kroupa.
branky: 6. Ivo Teichman, 8. Martin Zozulák, 9. Přemek Pakosta, 27. Karel Brychta, 31. Jan Kourek, 35. Přemek Pakosta, 38. Jan Kourek, N Jan Savický - 1. Radek Valeš, 17. Jakub Procházka, 20. Jan Šoltys, 27. Radek Valeš, 51. Daniel Kroupa, 52. Radek Valeš, 55. Jan Baudisch; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 1:0; využití: 0:0; diváků: 615; zásahy brankářů: Jakub Levínský 20 - Lukáš Chyna 6, Vít Vaníček 11; po třetinách: 3:3, 4:1, 0:3, 0:0;

Liberec vstoupil do utkání skvěle. První formaci se povedlo její úvodní střídání, na jeho konci navíc Radek Valeš rychle rozehranou standardkou překvapil domácí a Severočeši vedli 1:0. Pohoda na hostujících hokejkách pokračovala i nadále, pěknou střelou se prezentoval opět Valeš, ale tentokrát mířil nad. Po něm zkoušeli štěstí z dobrých pozic Procházka a Baudisch, ale neuspěli. Pro Liberec přišla černá tříminutovka, kdy se ob střídání prosazoval elitní útok Sokola. Teichman, Zozulák i Pakosta naskládali svoje branky do rozmezí 182 sekund a domácí se dostali do dvougólového vedení. Šanci na snížení měl Klucho, jeho střelu z úhlu ale Levínský kryl. Tak úspěšný však už nebyl při pokusu Jakuba Procházky ze střední vzdálenosti a Liberec byl rázem na dostřel. Manko ve skóre v poslední minutě úvodní části smazal premiérovou trefou v Tipsport Superlize Jan Šoltys, po parádní akci celého útoku.

Divoká úvodní část tak skončila nerozhodně 3:3, čemuž dopomáhalo i zúžení hřiště z důvodu přítomnosti televizních kamer. V prostřední periodě jakoby hráči obou celků s tímto faktem mnohem více počítali a na míčku si počínali lépe. Důvodem bylo dlouhé čekání na další gól. Ten nakonec padl z hole Radka Valeše, který se vytočil od mantinelu a střelou skrz blok zajistil pro Liberec průběžné vedení. Bohužel pro hosty, hned v následujícím střídání se totéž povedlo domácímu Brychtovi, který skrze blok skóroval. Začínalo se opět od nuly, avšak druhá polovina prostředního dějství určila, že do třetí třetiny půjdou spokojenější domácí hráči. Povedlo se jim totiž třikrát skórovat, aniž by Liberec odpověděl. V brankovišti hostů došlo ke střídání, Lukáše Chynu nahradil Vít Vaníček.

Pardubice měli před závěrečnou dvacetiminutovkou komfortní náskok tří branek a za vítězstvím je navíc hnala skvělá podpora domácích fanoušků. Liberecké však nic nezastavilo před snahou srovnat krok, čemuž byla přizpůsobena i taktika FBC. Do třetí části nasadili trenéři Jan Král a Zdeněk Skružný pouze dvě formace a vytáhli presink až na útočnou polovinu. A tento tah nesl hned od začátku třetiny své ovoce. Liberec byl častěji na míčku a častěji testoval Levínského v brance Pardubic. Střela Davida Böhma dokonce orazítkovala tyč. Na gól se nakonec čekalo až do 51. minuty, ale přece jen se liberečtí dočkali, to když se z dálky přesně trefil Daniel Kroupa. Když hosté přidali hned v dalším střídání další gól, o což se postaral aktivní Radek Valeš, zápas byl rázem otevřený. Sokol si vyžádal oddechový čas, ten ale domácím v ničem nepomohl. Velmi brzy se totiž do šance dostával Kroupa, ale nepodařilo se mu přesně zakončit. Více štěstí měl důrazný Jan Baudisch, který si dorazil svůj bekhendový pokus, a bylo srovnáno. Kdyby navíc hned v následující akci Tomáš Marek nehledal svého kolegu v útoku, ale sám zakončoval, možná by Liberec bral tři body, nakonec se ale pokračovalo do prodloužení.

Prodloužení nakonec nebylo tak divoké jako základní hrací doba, největší šanci na rozhodující trefu měl Prokop Ferdan, který zkoušel překvapit Levínského střelou od mantinelu. V nastavení se nic dalšího podstatného nestalo a o druhém bodu musely rozhodovat nájezdy.

V nich sice Liberec po první sérii vedl, když po Zozulákově nezdaru mazácky proměnil nájezd Klucho. Ve druhé sérii se však radoval Teichman, zatímco Kroupu vychytal Levínský. Rozhodnout tedy musela třetí série, v níž se nejdříve prosadil domácí Savický a po něm neuspěl Ferdan. Druhý bod tak připadl Sokolům po vítězství 8:7 na nájezdy.

Liberec pokračuje domácím zápasem již tuto neděli 15.1. v 18:00 na Dukle proti Panterům z Otrokovic.

Komentář trenéra domácích Milana Koubka: "Dnes jsme opět skvělým divákům připravili infarktovou koncovku. Je škoda, že po dobré druhé třetině jsme nedokázali výsledek udržet, ale jsem rád, že po nepovedeném prodloužení a nájezdech s Kladnem a Spartou se štěstí dnes přiklonilo k nám a získali jsme důležitý bodík."

Komentář vedoucího družstva hostů Jana Krále: "Dnes to nebylo úplně o soupeři, jako o nás. Po dobrém vstupu přišel nepochopitelný výpadek, který jsme ještě do konce první třetiny stihli napravit. Tentýž výpadek nás postihl ve druhé třetině, která byla z naší strany jednoznačně nejhorší. Nebýt silné vůle a kondice, zápas bychom nevyrovnali. Před zápasem bychom bod nebrali, ale teď jsme za něj rádi. Díky soupeři a divákům."