:
7
(1:3, 2:1, 0:3)
Kladno
Pech (Cmíral) – Řehoř, Richtr (C), Holčák, Burian – Mandler, Slivka, Linhart – Schuller, Štechmüller, Novák – Riebauer, Richtr, Běhal – Soukup, Nushart, Bednář – Cvrček, Louvar.
Vaníček (Janota) – Bitman, Klucho, Veselý – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Štěpán – Böhm, Baudish, Ferdan – Böhm, Šoltys, Hiadlovský – Kroupa, Kořínek.
branky: 4. Matěj Vaculčiak, 28. Ondřej Riebauer, 39. Ondřej Riebauer - 3. Radek Valeš, 18. Petr Salát, 20. Tomáš Marek, 32. Radek Valeš, 42. Jan Baudisch, 48. Daniel Kroupa, 48. Lukáš Veselý; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:3; využití: 2:1; diváků: 303; zásahy brankářů: Dominik Pech 19 - Vít Vaníček 20; po třetinách: 1:3, 2:1, 0:3;

Liberci se povedl vstup do zápasu. Od prvních chvil hrál s míčkem na hokejce a trpělivě se prokousával do šancí. A hned z první větší příležitosti se prosadil Radek Valeš, který zužitkoval pressing Prokopa Ferdana. Radost hostů bohužel vydržela jen necelou minutu, když se po pasu Nusharta trefil Vaculčiak. Na Kladně se tedy pokračovalo za vyrovnaného stavu a do šancí se více tlačil Liberec, zejména elitní Valešův útok. Brankář Dominik Pech však veškeré hrozby Severočechů odvrátil a hodil tak na dálku rukavici Vítu Vaníčkovi. Ten ji však s noblesou zvednul, když si poradil s pokusy Soukupa nebo Řehoře. V závěru první periody přišly dva radostné okamžiky pro černobílé – nejdříve v přesilové hře přesně zamířil Petr Salát, aby dvacet sekund před koncem navýšil vedení FBC po pěkné akci Tomáš Marek.

Liberec tak před druhou dvacetiminutovkou vedl o dvě branky. Kladenským se dlouho nedařilo tento gólový rozdíl upravit, na čemž nesla největší zásluhu liberecká defenziva v čele s fantastickým Vaníčkem. Avšak ani on ani obrana nedokázala zabránit brance na 2:3 z hole Riebauera v přesilové hře. Liberec inkasovaná branka nijak nesrazila, naopak velmi brzo přidal čtvrtý gól hostů důrazný Radek Valeš. Na liberecké střídačce mohlo být ještě veseleji o několik chvil později, ale Klucho po své individuální akci orazítkoval jen břevno Pechovy branky. Bohužel pro hosty v závěru prostředního dějství dostalo Kladno další možnost přesilové hry, kterou díky další úspěšné ráně Riebaura zužitkovalo. Před poslední dvacetiminutovkou byl rozdíl ve skóre pouhý jeden gól ve prospěch FBC.

Závěrečnou část Liberec zvládl velmi dobře. Hostujícímu celku jistě velmi pomohla branka z úvodu třetí třetiny, kdy se prosadil skrytou ranou Jan Baudisch. V následujících minutách předvedl Vaníček pravděpodobně klíčové zákroky za celé utkání. Ve 48. minutě se totiž krátce po sobě trefili Daniel Kroupa a Lukáš Veselýa o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Svěřenci Jana Krále a Zdeňka Skružného zbytek utkání v pohodě kontrolovali, byli si jistí na míčku a navíc dokázali perfektně blokovat pokusy kladenských hráčů. Nejlépe se v této defenzivní činnosti dařilo mladému centrovi Lukáši Kořinkovi, který sám „pochytal“ několik ran Kanonýrů. V závěru Kladno ještě více vytáhlo svoje napadání, ale Liberec si i s touto taktickou variantou věděl rady a měl další šance ke skórování. Další branku ale Severočeši nepřidali a protože se v závěrečné power play neprosadilo ani Kladno, skončilo utkání vítězstvím Liberce 7:3.

Komentář trenéra domácích, pana Jana Zahalky: "Dnes nás Liberec předčil obětavou hrou v obraně a především blokovaním naší střelby. Na druhou stranu v útoku nás vyškolili v produktivitě."

Komentář trenéra hostí, pana Jana Krále: "Dnešní zápas rozhodla hra v 5 na obou stranách, kdy jsme byli mnohem jistější na balonku než soupeř a dokázali jsme své šance proměnit. Utkání vůbec nebylo jednoduché a Kladno nás dostatečně prověřilo. Jsme rádi za první vítězství za 3 body z venku a pro další si jedeme do Ostravy."