(2:0,1:4,3:2,0:0,1:2)
Bohemians
Kotouček, Kraťek - Zezulka, Poláček, Šebek, Dobisík, Krebner, Cabejšek, Šimek, Šefčík, Čihák, Miščík, Prášek, Mandík, Höffer, Kindl, Růžek, Palatínus, Šárka, Krbec
Janota, Chyna - Hrůza, Strobach - Veselý, Bitman, Hiadlovský, Böhm D. - Valeš, Ferdan, Marek - Hůza, Salát, Kopecký - Baudisch, Šoltys, Balatka
Branky: 10. Antonín Palatínus, 17. Matyáš Krebner, 27. Jakub Šárka, 44. Jakub Šárka, 48. Jakub Šárka, 58. David Šimek - 33. Prokop Ferdan, 34. Prokop Ferdan, 37. Adam Balatka, 40. Radek Valeš, 43. Petr Salát, 60. Petr Salát, Radek Valeš; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 115; zásahy brankářů: Michal Kotouček 27 - Tomáš Janota 21; po třetinách: 2:0, 1:4, 3:2, 0:0;

FbŠ Bohemians vs FBC Liberec 6:7 sn. ( 2:0,1:4,3:2, 0:0, 1:2 )

Do 1. třetiny vstoupili Severočeši velmi aktivně. První v pěti minutách vypustili na domácího Kotoučka několik střel, avšak žádná z nich nebyla úspěšná. Boheminas hrozili pomocí dvojice Jakub Šárka a David Šimek. Do vedení se domácí dostali v 9:33, kdy se prosadil po dorážce Palantínus. Daleko hůře bylo po využité přesilovce. Po zemi zvýšil Matyáš Krebner.

Ze začátku 2. třetiny nepůsobili liberečtí hráči, že by si z Prahy měli odvést bodový zisk. Toto potvrdil domácí střelec Jakub Šárka a zvýšil na 3:0. Jako moment zápasu by se dala označit přesilová hra FBC Liberec. Tu využil v čase 32:55 Prokop Ferdan. V rychlém sledu dokázali muži vyrovnat na 3:3. Znovu se prosadil Prokop Ferdan a i junior Adam Balatka. Poměrně hektický závěr druhé třetiny, korunoval Radek Valeš. V čase 39:59 baseballovým způsobem překonal Kotoučka a poprvé se Liberec ujal vedení.

Závěrečné dějství přineslo velmi aktivní hru. Liberecký brankář Tomáš Janota musel ve svém brankovišti řešit těžké okamžiky. O zvýšení Liberce se prosadil po krásné individuální akci matador Petr Salát. Rychlou odpověď si připravil Jakub Šárka, který snížil na 4:5. Stejný hráč se v 50. minutě dokázal prosadit a vyrovnat. Kritická chvíle pro celek Zdeňka Skružného přišla v čase 57:19, kdy David Šimek potrestal obrovskou chybu libereckého obránce. Liberečtí vrhli všechnu sílu do útoku. Nakonec se podařilo vyrovnat 16 vteřin před koncem třetí třetiny. Po střele od pravého mantinelu se šťastně prosadil Petr Salát.

V prodloužení tři na tři oba týmy sáhly k možnosti hrát power play, avšak přes značné šance nikdo nerozhodl. Rozuzlení přenesly až samostatné nájezdy, ve kterých se dvakrát prosadil Radek Valeš. Velkou zásluhu na dvoubodovém vítězství má i střídající brankář Lukáš Chyna, který vychytal tři střelce soupeře.

Další utkání sehrají muži FBC Liberec 14.1.2018 proti 1.SC WOOW Vítkovice. Úvodní buly bude vhozeno v 18:00 na půdě liberecké Home Credit Arény.

Komentář hostujícího trenéra Filipa Hanžla: Po velmi nervózním utkání jsme rádi za dva body které ještě budou na konci sezony co znamenat.

Komentář domácího trenéra Michala Jedličky: Pěkný zápas, před pěknou diváckou návštěvou, který jsme nezvládli díky prachbídné zodpovědnosti dotáhnout ke třem bodům.