Otrokovice
Malina, Michajlovič - Ťopek, Uhrinovský, Jurčík, Zapletal, Szweda, Koníček, Kostka, Pešat, Nagy, Švajný, Kittel, Vykopal, Petřík
Liberec
Vaníček, Janota - Hrůza, Strobach, Veselý, Kroupa, Böhm, Bitman - Valeš, Marek, Ferdan - Hůza, Balatka, Salát - Baudisch, Kopecký, Šoltys - Kořínek
Branky: 8. Marek Zapletal, 17. Pavel Jurčík, 25. Pavel Jurčík, 26. Martin Szweda, 43. Lukáš Pešat, 53. Martin Szweda - 8. Jan Šoltys, 20. Prokop Ferdan, 24. Jan Baudisch, 46. Radek Valeš, 47. Tomáš Marek, 58. Vojtěch Hrůza, Vojtěch Hrůza; rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček; vyloučení: 1:1; využití: 0:0; diváků: 275; zásahy brankářů: Jaromír Malina 22, Radovan Michajlovič 0 - Vít Vaníček 11; po třetinách: 2:2, 2:1, 2:3, 0:0;

Reportáž

Hu-Fa Panthers Otrokovice vs. FBC Liberec 6:7sn. (2:2, 2:1, 2:3, 0:0, 0:1)

Severočeši vstoupili do zápasu velice aktivně první polovina úvodní části byla v jejich režii. Liberecké FBC se dokonce dostalo do vedení po brance Jana Šoltyse. Domácí se dostali do zápasu ihned po inkasované brance. Dvěma slepenými góly se ujali vedení. První třetina pokračovala v opatrném tempu. O vyrovnání se postaral Prokop Ferdan, který vymetl šibenici domácí branky.

Druhá třetina začala pro liberecké znovu úspěšně, prosadit se dokázala znovu třetí formace, když střelou z dorážky skóroval Jan Baudisch. Následovala pasáž hry, která se hostujícímu celku příliš nevydařila. Zbytečnými chybami dostali domácí na koně a do vedení 4:3. Do konce druhé části se toho příliš nestalo, ani jeden tým nedokázal přetavit svou početní převahu v gólovou radost.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili Panthers velmi dobře. Střelou po zemi se dokázal prosadit Pešat. Celek Zdeňka Skružného si byl vědom, že musí bodovat, a proto vrhnul všechny síly do útoku. To se povedlo! Jako blesk z čistého nebe udeřila dvojice Radek Valeš a Tomáš Marek, kteří se zasloužili o vyrovnání. V padesáté třetí minutě přetlačil liberecké hráče Szweda, ale s odpovědí přišel Vojtěch Hrůza, který zařídil Severočechům minimálně jeden bod.

Oba celky v prodloužení zkusili hru bez brankáře, Liberec se dlouhým náporem nadechoval k vítězné brance, ale nepovedlo se. O extra bodu musely rozhodnout samostatné nájezdy

V nich byli šťastnější liberečtí, když po trefách Saláta, Hrůzy a skvělým zákrokům Vaníčka urvali z horké půdy Otrokovic druhý bod do superligové tabulky.

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů, pana Matěje Klucha: "Z naší strany vydřené vítězství, Otrokovice měly určitě více vyložených šancí. Ale dnes je koncovka lehce trápila. Díky tomu dospěl zápas až do nájezdů. Děkujeme divákům za fantastickou kulisu a soupeři hodně štěstí v play off."

Komentář trenéra domácích, pana Michala Kvapila: "Na dnešní hře bylo vidět, že soupeř chtěl víc vyhrát. Nástup do první třetiny z naší strany byl velmi vlažný, ve druhé třetině jsme to zlepšili, podařilo se nám odskočit o dvě branky, ale to někdy nestačí. Musíme bojovat, hodit to za hlavu a jít dál. I takové zápasy jsou. Gratuluji soupeři k vítězství."