Pardubice
Vaníček (Janota) – Bitman, Klucho, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Böhm, Böhm – Marek, Baudish, Ferdan – Hiadlovský, Šoltys, Kroupa – Kořínek.
Pardubice
Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Mědílek, Ďopan – Janeček, Zozulák, Junek – Kourek, Teichman, Dlesk – Gregor, Pakosta, Pakosta – Chmelař, Němeček, Krigovský – Formánek.
branky: 2. Jan Bitman, 11. Petr Salát, 12. Radek Valeš, 15. Lukáš Veselý, 21. Radek Valeš, 44. Prokop Ferdan, 49. Jan Baudisch, 53. Prokop Ferdan - 6. Marek Ďopan, 20. Petr Němeček, 27. Ondřej Pakosta, 31. Ivo Teichman, 33. Václav Oubrecht, 47. Lukáš Gregor, 60. Jan Kourek; rozhodčí: Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 2:0; využití: 0:2; diváků: 203; zásahy brankářů: Tomáš Janota 23 - Jakub Levínský 19; po třetinách: 4:2, 1:3, 3:2;

Liberečtí měli skvělý vstup do zápasu. V prvních sekundách kontrolovali míček a hned ve druhé minutě navíc po pěkné kombinaci skóroval Jan Bitman. Domácí podpořeni brzkým úspěchem dál tlačili na Východočechy a výsledkem mohla být druhá branka – Bitman ale tentokrát trefil tyč. Pardubice moc šancí neměly, ale dokázaly se prosadit po skvěle zahrané standardce z rohu hřiště. Vyrovnání liberecké na chvíli přibrzdilo, v dalším průběhu první dvacetiminutovky ale byli jasně lepší. I díky tomu se dostali do komfortního vedení po brankách Petra Saláta, Radka Valeše a Lukáše Veselého. V závěru úvodní periody se však míček nešťastně odrazil z libereckého rohu na střed hřiště, kde se nemýlil hostující Němeček. Po dvaceti minutách hry tak domácí vedli 4:2.

Severočeši měli navíc vynikající i vstup do druhé části – Radek Valeš po zisku balonu navýšil na 5:2. Kdyby se navíc rána Tomáše Marka nezastavila jen o břevno, mohlo být na Dukle ještě veseleji. Místo toho ale Pardubice zvýšily tlak na míček a Liberec odehrál nejhorší desetiminutovku zápasu. Nejdříve se prosadil za hosty Pakosta a definitivně vrátila Sokol do zápasu přesilová hra, kterou využil Teichman. Když se navíc chvíli po něm prosadil Oubrecht, začínalo se od nuly. Za stavu 5:5 Pardubice ubraly ze své aktivnější hry a poměr sil na hřišti se opět vyrovnal. Liberec měl v závěru prostřední dvacetiminutovky možnost dostat se opět do vedení, ale Levínský držel svůj tým. Po čtyřiceti minutách rozdílného průběhu se tak hrálo v Liberci nerozhodně 5:5.

Závěrečné dějství bylo z hlediska důležitosti utkání opatrnější a nervóznější. Liberci ale přišla vhod akce, na jejíž konci procedil míček skrz Levínského Prokop Ferdan. Vedení Severočechů ale dlouho nevydrželo, o několik minut se museli bránit ve čtyřech po vyloučení Valeše a pardubickou přesilovku se jim opět ubránit nepodařilo. Za stavu 6:6 ve 49. minutě napřáhl na půlící čáře Klucho a jeho ránu ještě tečoval před gólmanem Jan Baudisch, díky čemuž Levínský nedokázal zasáhnout a Liberec vedl 7:6. Pardubice měly šance na srovnání, ale v libereckém brankovišti se oháněl mladík Tomáš Janota, který prožíval svůj první (celý) zápas v Superlize. Sedm minut před koncem navýšil vedení FBC Prokop Ferdan po individuální akci a domácí byli blízko zisku prvního bodu. Pardubicím nevyšla ani závěrečná power play. Největší šanci při ní promarnil Zozulák, 13 sekund před koncem se šťastným odrazem prosadil Kourek, ale už se jednalo jen o kosmetickou úpravu.

Komentář trenéra domácích Jana Krále: "Soupeř byl na nás výborně připraven a nám se nehrálo vůbec zlehka. Chyb bylo na obou stranách hodně, proto takové skóre. My byli o gol šťastnější. Zítra musíme dát do hry ještě více srdíčka, abychom měli druhý bod. Děkujeme divákům a věříme, že přijdou povzbuzovat i v neděli."

Komentář trenéra hostí Milana Koubky: "Dneska ze začátku opatrné utkání z obou stran, další průběh zápasu byl poměrně vyrovnaný, bohužel jsme dneska Liberci věnovali polovinu gólu a to dnes rozhodlo a do zítra si odpočineme, zítra je zápas za stavu 0:0 a my budeme chtít vyhrát."