Pardubice
Vaníček (Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Procházka, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Štěpán – Böhm, Baudish, Šoltys – Ferdan, Kořínek, Böhm – Hiadlovský, Kroupa.
Pardubice
Levinský (Musil) – Oubrecht, Kunt, Brychta, Mědílek, Ďopan – Janeček, Zozulák, Junek – Kourek, Teichman, Dlesk – Pakosta, Gregor, Formánek – Chmelař, Němeček, Krigovský – Pakosta.
branky: 30. Matěj Klucho, 31. Lukáš Böhm, 54. Prokop Ferdan - 16. Lukáš Gregor, 29. Marek Ďopan, 45. Jan Kourek, 58. Ivo Teichman; rozhodčí: Jiří Müller - Matouš Novosad; vyloučení: 2:2; využití: 1:0; diváků: 205; zásahy brankářů: Vít Vaníček 17 - Jakub Levínský 19; po třetinách: 0:1, 2:1, 1:2;

Druhý zápas začal podle očekávání opatrněji z obou stran a příliš zajímavých situací k vidění nebylo. Oba týmy hráli trpělivě s míčkem a po případné ztrátě se soupeř jen zřídkakdy pouštěl do protiútoků. Bezbrankový stav na výsledkové tabuli mohli změnit domácí v přesilové hře, ale v největší šanci minul Prokop Ferdan. Možnost hry v početní převaze dostali později i pardubičtí, kteří sice nevyužili přímo přesilovou hru, ale skórovali prakticky ihned po vypršení trestu domácího Valeše. Jelikož zbytek šancí na obou stranách zůstal nevyužit, první třetina skončila fotbalovým výsledkem 1:0 pro hosty.

Druhá perioda navázal svým obrazem na úvodní dějství. Hráči si v rozehrávce vážili balonku a do útoku se pouštěli velmi opatrně. Liberec se však postupně „dostával“ do zápasu a začínal vážněji testovat brankáře Pardubice Levínského. Bohužel ve chvíli největšího tlaku FBC přišla rána Ďopana z půlky, na kterou byl Vaníček krátký. Liberec však vzápětí dostal druhou možnost hry v početní výhodě a tentokrát trestal – ranou z dálky se prosadil Matěj Klucho. Nabuzení domácí pak hned v dalším střídání přidali druhý gól, když nahrávku Lukáše Kořínka usměrnil do branky Lukáš Böhm. Další šance zůstaly nevyužity a po 40 minutách neměl k vítězství blíž ani jeden z celků.

Ve třetí části byla hra nejopatrnější a brankáři se testovali spíše pokusy ze střední a větší vzdálenosti. Vaníček i Levínský byli v neděli výborně připraveni a se všemi pokusy si věděli rady. Domácí brankář už ale nic nezmohl proti souhře pardubických hráčů, kdy Kourek uklízel míček do prázdné branky a poslal hosty do vedení. Dotahovat tedy musel Liberec a na hřišti to bylo znát. Velmi blízko kýžené trefě byl Ferdan, ale trefil jen tyč. Prokop Ferdan však byl při chuti a o chvíli později vbyužil zaváhání v obraně hostů, pohrál si s Levínským a srovnal na 3:3. Zbytek zápasu nasvědčoval tomu, že budeme poprvé v této sérii svědky prodloužení, ale z průměru tohoto utkání vybočila souhra hostů, na jejíž konci byl Teichman. Liberci se v závěrečné powerplay srovnat nepodařilo, a tak Pardubice připsaly první bod v sérii.

Následují dvě utkání na půdě Sokola, o víkendu 1.-2.4. se série jistojistě vrátí na sever Čech.

Komentář trenéra domácích Jana Krále: "Dneska to nebylo úplně na koukání. Klasický "nedělní" zápas. Únava ze včera se projevila na hře obou týmů. Tak jako dnes vyhráli Pardubice jsme mohli v zápase vyhrát taktéž. Máme další týden na přípravu a těšíme se do Pardubic. Děkujeme divákům."

Komentář trenéra hostí Milana Koubka: "Dneska z naší strany zlepšený výkon, splnili jsme co jsme si před zápasem řekli, myslím, že jsme dnes tahali za delší konec a kdybychom proměnili všechny svoje šance tak jsme mohli rozhodnout dříve. Jsme rádi že jsme sérii vyrovnali, stav je 1:1 a věřím, že příští víkend s našimi skvělými diváky za zády přidáme další vítězství."