Aktuální zprávy
05.01.2019 - Redakce

Těsná porážka na Jižním městě. Liberec padl 3:5 s pražským Chodovem.

Po povedeném prvním utkání kalendářního roku 2019 ve Střešovicích se Liberec znovu představil v Praze. Tentokrát se jednalo o utkání 18. kola Tipsport Superligy a soupeřem byl domácí Chodov. I přes velmi vyrovnaný průběh utkání nakonec favorit z Jižního města bere tři body po vítězství 5:3.

FAT PIPE Florbal Chodov vs. FBC Liberec 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Ze začátku nervózní Liberec čelil v první desetiminutovce mnoha nebezpečným výpadům Chodova. Hned ten první využil Vávra a po dvaceti vteřinách utkání otevřel skóre. Liberci se ale všechny ostatní útoky podařilo odvrátit a dočkali se i svých šancí. Jednu z nich využil v sedmnácté minutě Kořínek a vyrovnal na 1:1.

Druhou třetinu začali znovu lépe domácí a v čase 22:22 se znovu ujali vedení. V pětadvacáté minutě pak zvyšoval Vošta na 3:1, jenže Ferdanovi se podařilo snížit zpět na rozdíl jediné branky, přičemž Liberec dostal ještě možnost pětiminutové početní převahy. Chodovští hráči šli hned vzápětí do tří, když se Matejčík nechal vyloučit na dvě minuty za zdržování hry. Liberci se ale nepodařilo dlouhou přesilovku využít a jednogólové manko si tak nesl do třetí části.

V úvodu třetí dvacetiminutovky si vzali slovo Kořínek s Rozkovcem. Duo mladých útočníků připravilo už první branku Liberce a tentokrát se postarali o vyrovnání na 3:3, když Rozkovec ze vzduchu trefil odkrytou část Barákovy klece. Plíhal ale v šestačtyřicáté minutě poslal Chodov do vedení a vítězství Pražanů zpečetil do odkryté liberecké branky Matejčík. Liberec po solidním výkonu bere porážku 3:5.

Branky: Kořínek, Ferdan, Rozkovec

Další utkání tuzemské nejvyšší soutěže sehraje liberecký celek na domácí půdě. V pátek přijedou do sportovní haly Dukla zelenobílí Bohemians. Utkání startuje ve 19:30, srdečně vás zveme!