Aktuální zprávy
01.02.2019 - Redakce

Matěj Klucho se stal hlavním trenérem reprezentace U17

V lednu byl výkonným výborem Českého florbalu zvolen, do pozice hlavního trenéra reprezentace U17, Matěj Klucho. Více v našem rozhovoru.

Pověz, jak ses k této pozici dostal?

Pozice hlavního trenéra mi byla nabídnuta hlavním metodikem Českého florbalu Markem Chlumským, který zná moje trenérské působení v klubu i u výběrů libereckého kraje. Pravděpodobně se mu moje práce s mládeží zamlouvala, proto oslovil mě. Představil mi předpokládaný zbytek realizačního týmu a já jsem mu velmi rád potvrdil mou účast na projektu reprezentace U17.

Jaký přehled máš o hráčích v ročníku 2002 a 2003, se kterými budeš v následujících měsících pracovat?

Dorostence v klubu trénuji již třetím rokem, takže mám velmi dobrý přehled o hráčích tohoto ročníku v regionech, kde s Libercem hráváme. Samozřejmě znám mladé hráče i z akcí, které jsem v minulosti absolvoval, zejména z letních kempů, ať už zájmový Peaches nebo Rookie Camp, či Kemp talentované mládeže v Jičíně. Spousta skvělých dorostenců navíc hraje juniorskou soutěž, se kterou jsem taky ve styku.

Co pro tebe osobně tato pozice znamená?

Je to pro mě splnění tajného snu, vést reprezentační výběr České republiky. Rozhodně je to i impuls do další poctivé práce. Vždy mě bavilo trénovat ty nejlepší, proto pro mě byla čest vést regionální výběr dorostenců. Nyní budu mít k dispozici výběr ČR, to zní přímo skvěle.

S kým budeš spolupracovat v realizačním týmu?

Nejbližší osobou pro mě bude Honza Třískala, který obsáhne jako asistent trenéra sportovní i některé organizační věci. Florbalovou část a videorozbory bude mít na starosti Michal Jedlička. Trenérský tým bude navíc spolupracovat s Joonasem Naavou z finského klubu Ëra Viikingit. Joonas bude naším „mentorem“, těšíme se, že našemu výběru pomůže jiným pohledem, než tím českým. Vedoucím družstva bude Marek Michálek.

Jaká je hlavní myšlenka reprezentace U17?

Hlavní myšlenkou je příprava nejtalentovanějších mladých hráčů na mezinárodní úroveň. Trénovat a vštěpovat hráčům návyky a detaily ve hře, které jsou běžné na mezinárodní scéně.

Finálový turnaj se uskuteční v dubnu v Chomutově, to bude velká zkušenost, že ano?

Určitě, moc se na to těším. Poprvé v životě si vyzkouším trénovat národní tým. Navíc v širokém realizačním týmu, což většinou v klubech nebývá pravidlem, takže se těším i na spolupráci, rozdělení rolí a vedení mužstva přímo v utkání.

Do širšího výběru reprezentačního výběru se dostal i pětice hráčů z FBC Liberec. Reprezentační akce na začátku února se zúčastní Ondřej Volejník, Martin Čermák, Šimon Stránský, Vladimír Trčka a Tomáš Pšenička. Z výběrových tréninků vzejde 20 nominovaných na mezinárodní turnaj, který se uskuteční v dubnu v Chomutově. Všem gratulujeme a přejeme hodně štěstí!