Aktuální zprávy
05.02.2019 - Redakce

Domácí televizní bitva se blíží. V Home Credit aréně přivítáme SKV.

Lednová část Tipsport Superliga utekla jako voda. Liberečtí florbalisté v lednu nedokázali vyhrát a k lepším výsledkům se budou chtít odrazit už v utkání s nováčkem soutěže TJ Sokol Královské Vinohrady.

FBC Liberec (9-2-1-11)

Liberecký celek neprožívá dobré období. V soutěži ztratil už 6 utkání v řadě za sebou. Pokud chtějí florbalisté Liberce stále přemýšlet o vyřazovacích bojích musí v televizní dohrávce bodovat. V dosavadním ročníku si připsali 9 výher za tři body.

V poslední době výrazně chybí brankový příděl do sítě soupeře. Z posledních 6 utkání vstřelil Liberec pouze 19 branek. I to je jistě příčina neúspěšných výsledků.

Bodovým lídrem je stále Radek Valeš, následovaný Prokopem Ferdanem, Petrem Salát nebo Petrem Kološem, který se uzdravuje ze svého zranění. Jediné vzájemné střetnutí přišlo na začátku Tipsport Superligy. V rámci 3. kola ve vinohradské Sokolovně Liberec otočil stav utkání a zvítězil 6:5.

"O play-off se chceme jistě porvat, nic nevzdáváme. Věřím, že nám krátká přestávka pomohla a v televizním utkání v Home Credit Aréně předvedeme to, co nás zdobilo v první polovině Tipsport Superligy. Když nás přijde podpořit hodně fanoušků, bude to ještě lepší," zní odhodlaně z kabiny mužského týmu FBC Liberec.

TJ Sokol Královské Vinohrady (6-2-1-13)

V polovině ročníku přišly do týmu Michala Pazdery dvě výrazné posily. Jan Svoboda z Tatranu Střešovice a Lukáš Gregor ze Sokola Pardubice. Oba si ve 14 utkáních připsali 13 kanadských bodů. Bodovým lídrem je útočník Petr Hartman, následován bratry Stuchlíky.

Poslední výhru Královských Vinohrad najdeme v 20. kole, kdy si nováček Tipsport Superligy dokázal přetlačit Ostravu jasně 7:3. Poté následovaly samé porážky. Pražský tým má problémy především se střílením branek. V 22 odehraných kolech jich vstřelil pouze 93. Méně jich nasázel soupeřům tým z Brna.

I přes nelichotivou formu budou Severočeši v utkání mírným favoritem. Pozor si však budou muset dát na poctivě bránící tým, který bojuje o přímou záchranu v soutěži. Jak dopadne televizní dohrávka 24. kola Tipsport Superligy? Úvodní buly je na programu v 17:00.

11.2. 2019 | 17:00 | Home Credit Aréna

Bilance FBC Liberec:
FBC Liberec (9-2-1-11)
Bilance soupeře:
TJ Sokol Královské Vinohrady (6-2-1-13)

Zápasy v letošní sezóně:
FBC Liberec vs. TJ Sokol Královské Vinohrady 6:5
Vstup: 30kč