Aktuální zprávy
05.02.2019 - Redakce

”Play-off? Pořád to máme ve svých rukou,” říká odhodlaně Petr Salát

Petr Salát nejzkušenější hráč FBC Liberec společně se svými spoluhráči musejí vstřebat nepříjemnou šnůru 6 porážek v řadě. Výhru by FBC Liberec potřebovalo jako sůl, pokud chtějí přemýšlet o play-off měli by v pondělní televizní dohrávce jednoznačně bodovat. O současné situaci se rozpovídal Petr Salát, hráč s číslem 10.

Jak těžké je překousnout narůstající šnůru proher?
Těžké to je. Výhry jsme rychle začali brát jako automatické. První špatné období přišlo před MS a teď je tu druhé. Chce to nevěšet hlavu a začít zase hrát beze strachu.

Zlepšené výkony proti Ostravě a Tatranu body nepřinesly. Kde jste v těchto zápasech ztratili body?
Zlepšený výkon to byl hlavně v obraně v nasazení a také v chuti chtít vůbec hrát. To, proč to na body nedopadlo, je špatnou koncovkou.

Věříš stále v play-off? Šance je pořád velmi reálná.
Není důvod nevěřit. Pořád to máme ve svých rukou a já věřím. Do konce roku uděláme 6 bodů a v play-off budeme.

"Pořád to máme ve svých rukou a já věřím. Do konce roku uděláme 6 bodů a v play-off budeme."

Na co bys diváky pozval do ochozů Home Credit Arény?
Na výkon týmu, který udělá vše proto, aby vyhrál. Určitě taky ukážeme florbal, který bude bavit.

Jaký očekáváš zápas se Sokolem Královské Vinohrady?
Zápas to určitě nebude jednoduchý, i když Vinohrady papírově slabší jsou. Tým hraje teď mnohem lépe než na začátku roku. Získat body bude dřina.

V neděli a v pondělí oslaví FBC Liberec 25. výročí od založení. Sám jsi v klubu odehrál takřka 7 sezón. Jaký moment byl pro tebe zatím ten nejsilnější?
Hodně silných momentů mám spojených s otáčením těžkých zápasů, kterých FBC Liberec už otočilo mraky. Ten nejsilnější je stříbrná medaile z poháru tohoto roku.

Úvodní buly dohrávky 24. kola Tipsport Superligy bude vhazeno v 17:00. Do ochozů Home Credit Arény zveme všechny příznivce klubu FBC Liberec. Přijdťe podpořit mužský tým v bitvě o play-off.
11.2.2019 | 17:00 | Home Credit Aréna