20.11.2017 - Redakce

Dorostenci „proti Plzním“ za tři body

Dorostenci FBC Liberec vycestovali k dalším utkáním své soutěže do Karlových Varů. Soupeře měli z vrchní poloviny tabulky, a sice dva celky z Plzně – FBC a FBŠ SLAVIA. Liberečtí mladíci byli úspěšní jen v rpvním zápase, dobře rozehrané druhé utkání ztratili.

FBC Liberec vs. FBC Plzeň 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Hra začala opatrně, oba týmy zodpovědně bránili a hráli vyspěle na balonku. Jako rána z čistého nebe přišla krásná kombinace, po které Šimon Stránský ze středu hřiště otevřel skóre. Liberec odehrál celou první periodu podle představ, několik pokusů kryl brankář Volejník. Ve druhé části se opět náramně povedla spolupráce Pěnička – Stránský a Liberec vedl o dvě branky.

Na reakci Plzně odpověděl Vojtěch Wiener, který zužitkoval přesný pas Volhejna. Liberec nenabízel Plzni lehké příležitosti ke skórování a stále si držel náskok. Individuální akcí ho sice snížil plzeňský Malý, ale Liberec přestál všechny další pokusy včetně závěrečné hry soupeře bez brankáře.

FBC Liberec vs. FBŠ SLAVIA Plzeň 6:7 (1:0, 3:3, 2:4)

První třetina druhého utkání opět patřila libereckým. Jako první se na listinu střelců zapsal Daniel Sedláček po přihrávce Wienera. Liberec měl v první periodě několik možností vedení navýšit, ale proti byla branková konstrukce plzeňské svatyně, a to hned několikrát. Díky přesilovým hrám Severočeši ve druhé části odskočili už na 3:0. Tento stav ale poměrně ledabylou hrou s množstvím chyb nevydržel dlouho.

Plzeň korigovala a do třetího dějství se šlo za stavu 4:3 pro Liberec. Když na začátku třetiny přidal pátý gól Martin Blecha, zdálo se, že Liberec si výhru pohlídá. Ve čtyřech minutách však nabídl soupeři hned čtyři branky a situace na hřišti se úplně otočila. V závěru sokázal snížit Stránský, ale Liberec už na body nedosáhl.

Zápasy očima trenéra Matěje Klucha: „Velmi poučný den. Oba zápasy nás posunuly, úvodní výhry si velmi ceníme. Ve druhém utkání jsme byli florbalově možná ještě lepší, ale kupili jsme chyby. Vypadá to, že zápas ovlivnil výpadek ve třetí třetině, z našeho pohledu se ale zápas zlomil v prvníperiodě, kterou jsme mohli vyhrát klidně 4:0, 5:0. Nicméně i takto rozehrané utkání a vedení 5:3 na začátku třetí třetiny musíme zvládat a pevně doufám, že příště v podobné situaci uspějeme.“