Aktuální zprávy
13.02.2017 - Redakce

Dorostenci na turnaji v Karlových Varech „jen“ za tři body

Dorostenci FBC Liberec vycestovali do Karlových Varů, kde se v rámci své soutěže střetli s Chomutovem a právě domácím FB Hurricanem. Bohužel přístup k oběma utkáním byl odlišný, díky čemuž vezou liberečtí pod Ještěd jen tři body.

FBC Liberec vs. FLORBAL Chomutov 8:4 (3:1, 2:0, 3:3)

Nástup do prvního duelu FBC zvládlo. Po opatrnějším začátku se rychle po sobě prosadili Šimon Stránský a Tomáš Matušů a Liberec vedl. Soupeř z Chomutova dokázal kontrovat, ale konec první části, stejně jako druhá perioda patřila Severočechům. Díky tomu měli svěřenci Matěje Klucha a Ladislava Lásky před třetí třetinou luxusní náskok čtyř branek.

I když Chomutov v posledním dějství přitopil pod libereckým kotlem, černobílí si své vítězství vzít nenechali. Jako klíčový, se ukázal gól Šimona Stránského na 6:3, kterým přerušil dotahování Chomutova. V závěru ještě upravoval do prázdné branky Jakub Jaroš a Liberec tak z prvního klání bral tři body po výhře 8:4.

Branky: 3x Stránský Š., 2x Matušů, Kučera, Daníček, Jaroš

FBC Liberec vs. FB Hurrican Karlovy Vary 4:7 (0:2, 2:3, 2:2)

Bohužel druhé střetnutí nevybočilo z koloritu dorosteneckého florbalu – po prvním povedeném zápase přišel velmi laxní nástup do toho druhého. A jelikož Vary svůj první zápas těžce nezvládly, nastoupily proti Liberci o to víc odhodlaně. Výsledkem bylo velmi rychlé vedení Hurricanu 2:0. Liberec od té doby hrál do zatažené obrany domácího celku a nutno říci, že nebyl příliš úspěšný.

Nejblíže klíčovému srovnání byl ve druhé třetině, kdy se dostalo FBC na stav 1:2 a později 2:3. Od té doby se ale Severočeši ne a ne trefit, naopak Vary neomylně trestaly z brejkových situací. I když liberečtí výrazně vyhráli na střely, na body to tentokrát nestačilo a s Karlovými Vary podlehli 4:7.

Branky: Jaroš, Stránský Š., Pěnička, Kučera

Komentář trenéra Matěje Klucha: „Stále nedokážeme odehrát dvě utkání na stejné úrovni. Po pěkném výkonu proti Chomutovu jsme bohužel přidali hanebný výkon proti Karlovým Varům. Těm bohužel k zisku tří bodů stačilo tak málo, až je to na dorostenecký florbal ostuda. Pokud chceme podobné soupeře porážet pravidelně, musíme se nad sebou vážně zamyslet.“