Aktuální zprávy
23.01.2019 - Redakce

Jasná prohra v derby s Českou Lípou. Liberec v derby padl 1:6.

Dohrávka jednadvacátého kola znamenala pro Liberec výjezd do nedaleké České Lípy. Severočeskému derby přihlíželo 360 diváků, kteří viděli jasnou dominanci domácího celku. Liberec se na českolipské půdě zmohl na jedinou branku a po porážce 1:6 se vrací domů bez bodu.

FBC 4CLEAN Česká Lípa vs. FBC Liberec 6:1 (2:1, 4:0, 0:0)

Jako první se gólově prosadila Česká Lípa a potvrdila tak vlažný vstup Liberce do utkání. Další ránu přidal do Liberecké sítě Kněžour o pouhých třiadvacet sekund později. Poté Liberec trochu přidal a dostal se do několika šancí. Povedenou akci předvedl Valeš, když zpoza brány našel volného Kroupu. Ten snížil na 1:2 z pohledu Liberce. Více branek jsme v první dvacetiminutovce neviděli.

Na začátku druhé části přišlo vyloučení z libereckých řad. I přes do jisté míry povedené oslabení Liberec stejně nakonec inkasoval. Domácí od té doby hrozili hlavně z rychlých protiútoků, do kterých je ale liberečtí ochotně pouštěli. Dvě slepené branky České Lípy přišly v jednatřicáté, respektive dvaatřicáté minutě a Liberec tak prohrával už o čtyři góly. Třetinu hrůzy libereckých uzavřel ještě Krajcigr, který po dlouhém výhozu Ponomareva chladnokrevně zakončil.

Třetí třetina už znamenala spíše dohrání zápasu, nicméně Liberec zkoušel vytáhnout své zbraně a výsledek utkání upravit. Českolipští se ale zatáhli a nedovolili hostům nebezpečně ohrozit bránu Ponomareva. Diváci už se dalšího gólu nedočkali, skóre 6:1 vydrželo až do konce.

Branky: Kroupa

Liberec bude mít možnost na reparát už v neděli, 27. ledna, kdy se utká na domácí půdě s Ostravou. Zápas startuje v 18.00 na SH Dukla Liberec.