Aktuální zprávy
23.10.2021 - Redakce

Liberec promarnil druhou třetinu a prohrál s Black Angels o tři branky.

Liberečtí florbalisté předvedli po reprezentační přestávce dobrou první třetinu, když vedli o dvě branky. Následoval zkrat a prohraná prostřední třetina o pět branek. V závěru utkání už nedokázali svěřenci Zdeňka Skružného utkání dotáhnout a prohráli v poměru 5:8.

Black Angels vs. FBC Liberec 8:5 (1:3,5:0,2:2)

Povedený nástup do úvodu utkání stvrdil svým dalším superligovým gólem mladíček Smutný. V osmé minutě se gólově prosadil i další reprezentant Stránský a rázem vedli hosté 2:0. O minutu později si ale vzali slovo i Black Angels, když na 1:2 snížil Boček. Dvoubrankové vedení vrátil libereckým v závěru třetiny Stránský.

„Bleci“ vstoupili do druhé třetiny s mnohem větším nasazením, a po jednašedesáti sekundách se dočkali gólu na 2:3. Zaskočený Liberec pomohl domácím k vyrovnání přesilovou hrou, která byla využitá v její poslední vteřině. V polovině zápasu předvedl Chlad vynikající zákroky, když čtyřikrát po sobě zabránil domácímu hráči v brankovišti skórovat, a vypadalo to, že by to jeho spoluhráče mohlo nakopnout k lepšímu výkonu. Nicméně Šoltys se poté nechal vyloučit a domácí skórovali znovu. Ostudná třetina skončila pro Liberec ještě hůř, když Black Angels přidali ještě dva góly a odskočili do tříbrankového trháku.

Třetí periodu začali hrát liberečtí podobně jako v první třetině svou hru a dokázali si vypracovat několik šancí. Na 4:6 snižoval v šestačtyřicáté minutě Ferdan. O dvě minuty později přišel v gólové šanci Kološe faul, avšak trestné střílení Stránský neproměnil. Na rozdíl jediné branky snížil po nevyužité přesilovce Smutný a vypadalo to, že se Liberci podaří dotáhnout náskok soupeře. Black angels si ale pohlídali závěr utkání, vsítili dva góly, z nichž ten poslední byl do prázdné branky a dotáhli utkání do vítězného konce.