30.09.2021 - Redakce

Mužskému „B“ týmu se daří na výbornou!

O víkendu liberecká smečka vlčáků, neboli Muži B, měla na programu dvě utkání. V sobotu vlčáci vycestovali do nedaleké Mladé Boleslavi, aby se utkali s Florbalovou akademií MB. Na nedělním večerním menu bylo pro změnu liberecké derby s FBC Panthers Liberec.

Florbalová akademie MB vs. FBC Liberec B 6:7

Sobotní utkání z počátku nebylo v úplné kontrole libereckého celku. Jejich nervózní ruce dávali poněkud velké množství šancí soupeři, který se nebál a tyto šance se snažil co nejlépe využívat. První třetinu sice Liberec vyhrál v poměru 3:2, nicméně chlapi z Florbalové akademie v první minutě druhé třetiny skóre opět srovnali. Poté se opět projevila nervozita a zbrklost. Vlčáci ze severu druhou třetinu prohráli v poměru 1:3 a do třetí třetiny vstupovali za nepříznivého stavu 4:5.
O pauze mezi třetinami v šatně prokázal své trenérské umění Míra Svoboda. Klukům v šatně promluvil do duše a do třetí třetiny nastoupili jako vyměnění. Jediný jejich úkol bylo otočit utkání, což se jim také povedlo. Dva rychlé góly v posledních deseti minutách v rozmezí dvou minut Florbalovou akademii zlomilo a do konce utkání se jim již nepodařilo skóre srovnat. Liberec mohl zápas kontrolovat poněkud klidněji a nemusel zápas v závěru utkání otáčet, nebýt tolika prohraných osobních soubojů.
Libereckým hráčem utkání byl zvolen mladičký trhač z obrany Ondra Bím. Díky jemu a také dvojici Peřina - Vacek, která se opět urvala ze řetězu a společně zařídila čtyři ze sedmi gólů si Liberec odvezl z domovského města Škodovky cenné tři body.

FBC Liberec B vs. Panthers Liberec 10:7

V neděli v podvečer se odehrálo liberecké derby mezi našimi Muži B a Panthers. Na toto utkání se severská smečka dravých vlčáků vyspala znatelně lépe. Jejich ruce už nebyly tak nervózní a kluci také dělali méně chyb ve hře. Do utkání se soupeřem, za které nastupují známá jména z libereckého áčka, vstoupila smečka nebojácně. První třetinu dokázala se soupeřem držet krok a třetina skončila vyrovnaně 3:3.
Druhá třetina nabídla zlom, kdy došlo k zásadnímu prolomení svatyně známého brankáře Víti Vaníčka. Trenérem nabuzená smečka dokázala soupeře přetlačit a uklidit do kasy soupeře krásných pět kousků. Soupeř byl schopen odpovědět pouze dvakrát a to bylo v zápase rozhodující. Nesmíme však zapomenout na vynikajícího golmana smečky - Dana Kupce. On má velkou zásluhu na pouze dvou obdržených brankách za druhou třetinu.
Před třetí třetinou měl trenér Míra obří práci na tom, promluvit klukům do duše, aby zápas nevypustili, jako mají v oblibě a často se jim stává, a náskok 3 branek už udrželi. Po nádherně zahrané druhé třetině nastoupila motivovaná smečka do třetí třetiny s vedením 8:5. Motivace byla obrovská, po několika letech opět porazit Pantery a uhájit, že divize v Liberci patří FBC Liberec. I přesto, že se Panthers velice snažili a jejich hráč Pavel Sekyra dokázal ve třetí třetině dokončit svůj hattrick, se smečka vlčáků bránila co to šlo a také dokázala občas pěkně pozlobit a přidat nějaké ty góly. Třetí třetina byla opět vyrovaná a skončila 2:2. Hlavně díky výkonu ve druhé třetině, kdy se dokázala smečka semknout, aby soupeře roztrhala, vyhráli Muži B liberecké derby téměř po čtyřech letech (poslední výhra se vztahuje k datu 3.2. roku 2018).
Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Dan Kupec za jeho výtečný výkon, kterým dotlačil svoje vlčáky k vítězství, ale nesmíme vyzdvihnout pouze jeho výkon, protože na všech hráčích bylo vidět jejich odhodlání tento zápas vyhrát a všichni předvedli super výkon na hřišti. Muži si tedy z hracího víkendu odváží krásných 6 bodů. Díky jejich výkonu za poslední 4 zápasy, kdy dvakrát vyhráli v základní hrací době, jednou v prodloužení a jednou v prodloužení prohráli, se kluci usadili na krásném prvním místě tabulky Divize B.