22.11.2022 - Redakce

Úspěšný víkend pro naše juniorky. Z víkendu berou pět bodů a posouvají se na sedmou příčku v nejvyšší lize juniorek.

FBC Liberec – FBŠ Slavia Plzeň 13:0 (5:0, 6:2, 2:0)
V sobotu jsme na domácí palubovce přivítali hráčky z Plzně. Hostující soupeřky přijely pouze v devíti hráčkách do pole. Přesto plzeňským patřila pochvala, že nepřijely s destruktivně defenzivní taktikou, ale snahou hrát. Od samého začátku to byla hra na jednu branku. Naše snaha vytvářet si brankové příležitosti, kombinovat a posouvat míček do nebezpečných prostorů se nám dařila. A i když soupeřky své šance měly, tak skórovat jsme jim nepovolily. V pohodovém utkání bereme tři body, pěkný výsledek a dobrou náladu na zítřejší očekávané utkání se soupeřem. Který ve čtvrteční předehrávce zaváhal a bylo nám jasné, že zítřejší utkání nepodcení a přijede v plné a silné sestavě.

FBC Liberec – Tatran Střešovice 5:4pn (0:3, 2:0, 2:1, 0:0)

A jak jsme očekávali, tak se stalo. V neděli nás čekal silný celek ze Střešovic, který patří k TOP týmům v této soutěži. Důrazná hra Tatranu nám zpočátku dělala veliké problémy a chvíli nám trvalo, než jsme si po včerejším zápase, zvykli na tempo hry. Od první třetiny se hrál oboustranně pěkný útočný florbal. Přičemž nás v první třetině hostující hráčky převyšovaly v na padání, tlaku a důrazu. Občas i lehká naivita v bránění jedna na jedna. O čem svědčí prohraná první třetina 0:3. Nutno říci, že šance jsme si vytvářely, ale něco tomu chybělo. V první přestávce jsme si řekli, pokud chceme uspět, musíme v těchto aspektech více přidat. A také se zaměříme na naši rozehrávku při tlaku soupeřek.

Bylo vidět, že hráčky chtějí se zápasem něco udělat. Přidali jsme v dravosti, i se nám začalo více dařit v naší rozehrávce. Díky proměněné přesilové hře se nám povedlo snížit. V tu chvíli byl soupeř trochu rozhozen. Čehož jsme dokázali ještě využit a vyhráváme druhou třetinu v poměru 2:0. Třetí třetina byla pro silné povahy. Byla tzv. “kdo z koho“ a pojmenoval bych jí jako “šílená“. Vše bylo ve sledu: naše vyrovnání, odskočení Tatranu a opět srovnání, kdy oba soupeři měli možnosti na rozhodnutí tohoto utkání. V pěti minutovém prodloužení se už nic zásadního nestalo, a tak nás čekali samostatné nájezdy. V těch jsme dvakrát ze tří možností vstřelili branku, což rozhodlo o vítězství po nájezdech v náš prospěch. „Byl to skvělý zápas se spousty emocí, které ke sportu patří!