V 9. kole Ligy starších žáků se týmy FBC Liberec udrželi ve svých koších, hráli i Elévové.

V druhém koši si tým B rozdělil hru na dva hrací dny. Z kapacitních důvodů haly se zápas proti Turnovu uskutečnil v předehrávce již ve středu. Díky skvělé práci celého týmu, která přinesla kýženou výhru, nastupovali naši chlapci v sobotu na hale ZŠ Dobiášova v pozitivní náladě. Ta nám bohužel nevydržela a Děčín i Chomutov odjížděl domů s výhrou. Přesto se B tým udržel v 2. koši i pro 10. kolo.
Tým A vyrazil tentokrát do Ústí nad Labem. V omezené sestavě 9 hráčů a 2 brankařů okusili nejdříve liberecké derby. Toto setkání bývá často na vlně emocí. Po slibném začátku, kdy náš tým vedl 3:0, bohužel Panteři výsledek obrátili na svoji stranu. To naše chlapce neodradilo a v zápasech s Litvínovem a Ústím vybojovali i v omezené sestavě cenné body. Tým A se tak stále po celou dobu sezóny drží v 1. koši ligy.
O pololetních prázdninách se někteří hráči nevěnovali relaxaci, ale připravovali se na dalším společném tréninku na Olympiádu dětí a mládeže. V tomto výběru máme stále řadu kvalitních hráčů z našeho klubu. Věříme, že se jim bude dařit i v dalších fázích přípravy na tuto velkou událost.
Závěrem je třeba dodat, že kategorie starších žáků nebyla jedinou kategorií, která trávila víkend na hale. Do České Lípy vyrazily hned 3 týmy Elévů. Na jednom z hřišť absolvoval tým Black rovněž liberecké derby s Pantery, kdy bohužel zkopíroval výsledek starších žáků. V dalších zápasech se týmu dařilo a ukázali soupeřům svoje přednosti. I týmy Blue a White úspěšně hájily barvy našeho klubu. Kluci i rodiče si herní sobotu velmi užili.




