Mládež
12.11.2018 - Redakce

V sobotu byly v akci opět elévky, které absolvovaly celkem 4 zápasy

Elévky FBC Liberec se o víkendu zúčastnily druhého turnaje! Díky čerstvé spolupráci se Smržovkou, se počet našich elévek rozrostl. Vše hodnotí Lukáš Nesměrák.

Díky čerstvé spolupráci se Smržovkou, kde vede holčičky zapálená učitelka místní základní školy Andrea Svatá, mohly naše elévky jet na turnaj v novém složení, kdy polovinu týmu tvořili úplní nováčci. Jeden absolvovaný trénink uprostřed předcházejícího týdne stačil nadšeným rodičům malých florbalistek, aby se rozhodli pro účast na turnaji. Tímto bych je chtěl všechny přivítat u nás v klubu a v týmu. Moc se těšíme na nadcházející společné tréninky a turnaje.

Pro smržovské holčičky toho bylo hodně nového, ale spolu se svými (pouze o 1 turnaj "zkušenějšími") spoluhráčkami utvořily velmi rychle skvělou partu. Opět se nám podařilo získat na svou stranu nejen diváky, ale i naše soupeřky. Chvílemi byla naše lavička dvoubarevná a holky z Podbořan nás podporovaly z opravdu z blízka. To jim naše holky svým fanděním nezapomněly oplatit. Poslední turnaj mezi námi pak měl pikantní příchuť. Některé kamarádky našich holek z Podbořan proti nám ani nechtěly hrát :-)

Vzhledem k tomu, že jsme na turnaji byli opět s velkým náskokem nejmenší a nejmladší tým, byly pokyny trenéra Lukáš Nesměráka absolutně jednoduché. Užít si každou chvilku na turnaji beze strachu z chybování, nezbavovat se míčku, hrát si, nebát se větších soupeřek a hlavně na hřišti makat. Holky byly absolutně neskutečné a strach bylo to poslední, co by se na hřišti objevilo. Příkladem šla určitě smržovská Verča, která jako prvňáček soupeřila s i o několik hlav většími páťačkami. O to větší odměnou pro ni pak byl vstřelený gól.

Naše holky byly suverénně nejfaulovanějším týmem a počet šrámů, modřin a boulí byl opravdu ohromný. Led putoval mezi zápasy od jedné ke druhé a slziček z bolístek jsme také viděli na tvářičkách spousty. O to větší byla pochvala trenéra po turnaji za to, že se holky vždy vrátily do zápasu a hrály dál. Navíc pokrok, který holky udělaly od minulého turnaje, je opravdu vidět. Na tom příštím za 2 týdny u nás v Liberci budeme zase lepší.

Moc děkujeme pořadatelům turnaje za fajnovou atmosféru a hlavně rychlé dodávky ledu na chlazení bolístek.
Sestava našeho týmu:
Áďa, Julinka 1, Julinka 2, Verča, Gabča, Vivi, Nelča, Rozárka, Lea, Vali