-

FBC Liberec

FBC Liberec
SH Dukla Liberec
13.kolo, pá 16.11.2018
FBC Liberec
4
:
6
(2:3, 1:1, 1:2)
Panthers Otrokovice
FBC Liberec
Chyna, Vaníčkek - Kološ, Lhota, Klucho, Veselý, Bitman, Kroupa - Valeš, Marek, Ferdan, Salát, Kopecký, Kořínek, Rozkovec, Balatka, Baudisch - Böhm L., Hiadlovský
Panthers Otrokovice
Michajlovič, Malina - Swzeda, Zimmer, Nagy, Nagy, Sovják, Petřik, Zapletal, Pešat, Jurčík, Kostka, Haša, Švajný, Kvapil, Vykopal, Volek
Branky: 2. Jan Baudisch, 18. Radek Valeš, 34. Patrik Rozkovec, 57. Matěj Klucho - 15. Pavel Jurčík, 17. Marek Zapletal, 20. Martin Nagy, 33. František Vykopal, 42. Jakub Haša, 46. Marek Zapletal; rozhodčí: Petr Černý - Jiří Janoušek; vyloučení: 0:1; využití: 1:0; diváků: 170; zásahy brankářů: Vít Vaníček 16 - Radovan Michajlovič 14; po třetinách: 2:3, 1:1, 1:2;

Reportáž

FBC Liberec vs. Hu-Fa Panthers Otrokovice 4:6 (2:3, 1:1, 1:2)

Pro Liberecké přitom utkání začalo dobře a na začátku druhé minuty se prosadil Baudisch, který bekhendem doklepl poskakující míček za Michajloviče. Pak ale hostující gólman nedal libereckým střelcům příliš šancí. Hosté poté během dvou minut otočili skóre. Šťastným odrazem o brankáře sice vyrovnal Valeš, když vystřelil zpoza branky, ale necelou minutu před koncem vrátil vedení na hole Otrokovic Martin Nagy.

Michajlovič pokračoval ve svém skvělém výkonu i ve druhé třetině a úspěšně sledoval trápení libereckých střelců. Další rána pro Liberec přišla ve třiatřicáté minutě, ale bleskově na ni odpověděl pohlednou střelou Rozkovec a skóre bylo zase pouze o gól. Do konce periody už se nikdo gólově neprosadil.

Liberečtí jsou v této sezoně velice úspěšní v otáčení výsledků, a proto se 170 diváků mohlo těšit na zajímavou třetí dvacetiminutovku. Nadšení jim ale vzal tým z Moravy, jehož hráčům se podařilo dvakrát skórovat a odskočit do tříbrankového trháku. Liberec pak hrál trpělivě, ale soupeř skvěle bránil a nepustil Liberecké do větší gólové šance. Snížení přišlo až v přesilové hře, kdy to na sebe vzal Klucho, ale to už zbývaly pouze tři minuty do konce. Liberci nepomohla ani powerplay, tři body si odváží Panthers.

Branky: Baudisch, Valeš, Rozkovec, Klucho

Další utkání Liberečtí odehrají v neděli 18. 11. 2018 znovu na domácí palubovce proti lídrovi tabulky. Utkání s Acema Sparta Praha začíná v 16.00 na Dukle, srdečně Vás zveme!

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra hostů (Kvapil Michal): O vývoji dnešního utkání rozhodovalo to, že jsme ustáli domácí tlak ve druhé třetině, nás podržel gólman. Po dlouhé době jsme se konečně začali střílet na bránu a tím jsme dosáhli nějakých gólů. Pořád se máme co zlepšovat, ale doufáme, že dnešní výhra nás posune k následným lepším výsledkům. Děkuji soupeři za utkání. Komentář trenéra domácích (Filip Hanžl): Za dnešní výkon se moc pochválit nemůžeme. Začátek vypadal nadějně, ale byli jsme netrpěliví a pustili soupeře do zápasu. Otrokovice se chytly a postupně skóre navýšily. Díky soupeři za zápas, věříme v lepší neděli.