-

FBC Liberec

FBC Liberec
MSH Vodova
15.kolo, pá 14.12.2018
Brno
3
:
8
(1:2, 1:3, 1:3)
Liberec
Brno
Kuhn, Bartek - Mráz, Lorenc, Ulman, Grlický, Němec, Vojtíšek, Pešák, Galuzska, Koláčný, Voltner, Marek, Michálek, Fajt, Konečný, Surkoš, Žák, Pešek
Liberec
Vaníček, Janota - Klucho, Lhota, Veselý, Böhm L., Bitman, Kroupa - Valeš, Ferdan, Baudisch, Salát, Kopecký, Marek, Rozkovec, Balatka, Kořínek - Böhm D.
branky: 14. Martin Žák, 27. Matěj Surkoš, 42. Petr Koláčný - 4. Jakub Kopecký, 12. Petr Salát, 31. Prokop Ferdan, 36. Jakub Kopecký, 38. Jan Baudisch, 43. Radek Valeš, 54. Tomáš Marek, 54. Adam Balatka; rozhodčí: Libor Gavlas - Lukáš Mikula; vyloučení: 2:2; využití: 1:1; diváků: 157; zásahy brankářů: Filip Kuhn 10, Kryštof Bartek 2 - Vít Vaníček 16; po třetinách: 1:2, 1:3, 1:3;

Reportáž

Bulldogs Brno vs. FBC Liberec 3:8 (1:2, 1:3,1:3)

Hosté drželi balonek už od první minuty a trpělivě kombinovali. První zásah libereckých přišel už ve čtvrté minutě, kdy otevřel skóre Kopecký. V polovině zápasu pak uloupil míček domácím Salát a zvýšil na 2:0 z pohledu hostí. Brno odpovědělo na konci čtrnácté minuty a snížilo na 1:2. Liberec pak pokračoval v koncentrované hře, ale další zásah nepřidal.

Druhá třetina pokračovala s podobným obrazem hry, Buldoci se však dočkali vyrovnání. V polovině utkání však nastartoval liberecké Ferdan, po něm se trefili ještě Kopecký a Baudisch a rázem to bylo o tři branky pro hosty. Povedenou třetinu si však Liberec pokazil dvojitým vyloučením na konci a Brno dostalo možnost přesilovky 5 na 3.

Z ní po minutě a vteřině snížil na 3:5 Koláčný. Zbytek početní nevýhody Liberec zvládl, dokonce si vykoledoval i faul na dvě minuty, jenž vzápětí využil Valeš. Liberec kontroloval svůj náskok, a i přes zvýšenou aktivitu brněnských se mu ještě skóre podařilo navýšit. Nejdříve dorazil míček do bránu důrazný Marek a prosadil se i Balatka, který využil nabídku: Rozkovce. Do konce základní hrací doby už se nic zajímavého nestalo. Liberec porazil Bulldogs Brno 8:3 a připisuje si 3 body do tabulky.

Branky: Kopecký (2x), Salát, Ferdan, Baudisch, Valeš, Marek, Balatka

V neděli čeká HomeCredit arénu velká florbalová akce. Po Crazy Girls se v tygřím svatostánku představí i muži v důležitém utkání se Znojmem. Utkání začíná v 18:00, tak doražte oslavit florbalové Vánoce, srdečně Vás zveme!

Ohlasy trenérů

Komentář trenéra domácích Davida Kyzlinka: Liberec dnes nemítostně trestal naše chyby, bohužel jsme se také dnes moc nedrželi našeho herního plánu.Hlavy nahoru a v neděli budeme lepší. Děkuji hráčům Komentář hostujícího trenéra (Filip Hanžl): Zodpovědný výkon pro nás znamená plný počet bodů. Díky soupeři za zápas.