10
(5:1, 0:4, 3:5)
Hlava (Fibiger) – Stummer, Sattler, Semerád, J. Horák, Stibor, Kühnel – Kužel, Pojar, Kolstrunk – Josef Novák, Kopecký, Vl. Štorek – Pavelka, Täuber, Koník – Krbec, Šafařovský.
FBC Liberec: Vaníček (14. Janota) – Klucho, Bitman, Veselý, Strobach – Kopecký, Valeš, Salát – Hůza, Marek, Böhm – Baudisch, Ferdan, Šoltys – Böhm, Kořínek, Hrůza – Kroupa.
branky: 5. Radek Kužel, 7. Radim Kühnel, 10. Jakub Kolstrunk, 14. Viktor Kopecký, 19. Mikuláš Krbec, 45. Jakub Koník, 48. Radim Kühnel, 60. Lukáš Täuber - 14. Petr Salát, 27. Petr Salát, 28. Radek Valeš, 38. Lukáš Veselý, 40. Prokop Ferdan, 41. Lukáš Kořínek, 43. Lukáš Veselý, 49. Prokop Ferdan, 52. Lukáš Veselý, 57. Radek Valeš; rozhodčí: Jiří Filipčík - Ondřej Filipčík; vyloučení: 3:0; využití: 0:2; diváků: 450; zásahy brankářů: Tomáš Hlava 2 - Vít Vaníček 3, Tomáš Janota 10; po třetinách: 5:1, 0:4, 3:5;

FBC Liberec nevstoupilo do první třetiny dobře. Ústečtí byli u všeho dříve a zaslouženě navyšovali náskok. Postupně se trefili za domácí celek Kužel, Kühnel, Kolstrunk, Kopecký. Stav utkání v tu dobu byl 4:0. Poté se ukázala druhá lajna FBC Liberec, kdy Salát dorazil střelu z brankoviště. Tato akce liberecké neprobudila, a i ve zbytku třetiny předváděli ospalý výkon. V závěru třetiny korunoval liberecká zmar mladíček Krbec.

Liberečtí načli druhou třetinu velmi aktivně. Ústecký tým se napasoval na obranou polovinu a FBC Liberec bylo na koni. Postupně vykřesali naději Salát a pěknou individuální akcí Valeš. Zbytek druhé třetiny vydržel stav 5:3 pro Ústí a když už to vypadalo, že se nic nestane, padly dvě rychlé branky. Trefili se Ferdan a Veselý, kteří vyrovnali stav utkání.

Poslední perioda nabídla celkem 8 branek. Severočeši do ní vstoupili výborně. Kořínek dorazil střelu a z přesilové hry navýšil Veselý. Stav utkání 7:5 pro FBC Liberec. Florbal Ústí se nevzdalo a sršelo z nich nadšení otočit zápas, jako se povedlo Liberci. Snižoval Koník a v oslabení vyrovnal Kühnel. V 48. minutě zápasu dostal černobílý tým do vedení Ferdan, kdy dokázal využít početní převahu. V době, kdy se utkání rozhodovalo si znovu vzal slovo Veselý a dokázal zkompletovat hattrick. Poté navíc vybídl Valeše po standartní situaci z rohu hřiště a rázem z toho bylo pohodlné vedení 10:7. Domácí pak už pouze korigovali kosmeticky na 8:10 brankou 30 sekund před koncem utkání.

FBC Liberec si tak v 5. kole Tipsport Superligy připsalo plný bodový zisk za výhru 10:8 nad nováčkem soutěže Florbal Ústí.

Komentář trenéra domácích p. Vojty: "Opět rozhodlo, že jsme nedokázali hrát naší hru po celý zápas, Věřím, že pokud zlepšíme toto neoprávněné sebeuspokojení se, budeme příště úspěšnější. Dalším klíčovým faktorem byly dva potrestané fauly na útočné polovině."

Komentář trenéra hostí p. Hanžla: "Přijeli jsme z Liberce do Ústí podívat se na západ slunce, to zapadlo po první třetině a pak jsme konečně začali hrát florbal. Děkujeme divákům za fantastickou kulisu."