Pardubice
Muck, Ponomarev - Klucho, Dlesk, Baudisch, Rozkovec, Šoltys - Kološ, Čermák, Wiener, Kořínek, Valeš - Kárník, Janeček, Kopecký, Ferdan, Salát - Lhota, Světlík, Bitman
Pardubice
Haleš, Aubus - Oubrecht, Kaluža, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Šmíd, Slabý, Klein, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Lehký, Žáček, Černý, Formánek, Rusín
Branky: 9. Prokop Ferdan, 14. Martin Čermák, 38. Vojtěch Janeček, 40. Martin Čermák, 41. Radek Valeš, 50. Tomáš Dlesk, 55. Vojtěch Wiener, 56. Radek Valeš, 58. Vojtěch Wiener - 11. David Žáček, 15. Jan Savický, 18. Adam Šmíd, 33. David Petržela, 51. David Žáček, 52. Jan Savický, 59. David Žáček; rozhodčí: Jiří Kropáček - Tomáš Novák; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; zásahy brankářů: Daniel Mück 13 - Martin Haleš 14; po třetinách: 2:3, 2:1, 5:3;

FBC Liberec vs. Sokoli Pardubice 9:7 (2:3,2:1,5:3)
První třetina začala velmi hekticky, vypracované šance domácích střídaly rychlé protiútoky Sokolů. První branka přišla v deváté minutě, kdy Ferdan obral soupeře o míček a překonal Haleše. Pardubice si připravili odpověď o dvě minuty později po využití přečíslení. Druhou branku Liberce vstřelil v čase 13:34 Čermák po nahrávce Valeše, který zapsal 300. bod kariéry v základní části. Nicméně vedení domácích vydrželo jen dvaasedmdesát vteřin, vyrovnával Savický. Pardubice navíc vstřelili do konce třetiny ještě jednu branku a do šaten se tak šlo za stavu 2:3.

Druhá dvacetiminutovka pokračovala velmi aktivní hrou, nicméně na gól se čekalo až do třiatřicáté minuty. Pardubice přidaly další trefu a odskočily do dvoubrankového vedení. Liberec ale nesložil zbraně a do konce třetiny vyrovnal. Nejdříve v čase 37:09 snižoval Janeček, kdy důrazně dorazil míček za Halešova záda, druhou periodu uzavřel druhým gólem Čermák, který zužitkoval křižnou přihrávku Wienera.

Liberec hned v prvním střídání přetavil vedení na svou stranu, trefil se Valeš. V devětačtyřicáté minutě byl navíc vyloučen hostující Šmíd a umožnil tak libereckým hrát v početní výhodě. Nahrávku zpoza brány využil ex-pardubický Dlesk a zvýšil na6:4. Pardubice se ale bleskově zvládly vrátit do zápasu dvěma slepenými góly, které dělilo pouhých šestadvacet vteřin. V závěru si Liberec vytvořil tlak, ze kterého plynuly dvě branky. Nejdříve se prosadil Wiener po krásné křižné přihrávce Čermáka a posléze střelou okolo pardubického obránce Valeš. Následovala power-play hostů, kterou ale Liberec perfektně bránil, a nakonec vstřelil ještě jeden gól. Do prázdné branky zamířil Wiener. Pardubice už jen kosmeticky upravily skóre v čase 58:43 na finálních 9:7 z pohledu Liberce.

Poslední utkání základní části letošního ročníku Livesport Superligy čeká FBC Liberec až 7. března, kdy vyzvou pražský celek TJ Sokol Královské Vinohrady. Utkání šestadvacátého kola začíná v 17:00 hodin a vy ho můžete živě sledovat na videoplatformě TVCOM.