11.09.2023 - Redakce

Skvěle! Liberec na úvod rozdrtil Vinohrady.

Na jedničku s hvězdičkou zvládli muži FBC Liberec vstup do nového ročníku Livesport Superligy. V celém utkání proti SKV dominovali jak herně, tak výsledkově a zaslouženě si odnesli první tři body za výhru 11:2. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. SKV 11:2 (3:1,4:0,4:1)

Liberec diktoval tempo už od samého začátku, což dokázal první vstřelených gólem v čase 2:19. Následně Vinohrady ještě dokázali vyrovnat, když australský Gärtner proměnil svůj rychlý protiútok. Ve zbytku první periody se povedl odskočit v 12. minutě. V rozmezí 28 sekund nejprve propálil Křepelku Šoltys a poté posila Korych svým prvním zásahem dostal Liberec do dvoubrankového vedení.

Do druhé třetiny nastoupili Severočeši ještě více motivovaní. Rychle přidávali jednu branku za druhou. Ve 32. minutě se domácí pohybovali po hřišti s vedením 7:1! O navýšení skóre se postaral Mádlo, Ferdan, Korych a Faksa. Soupeř zareagoval oddechovým časem a ve hře začal více napadat. Důsledkem toho bylo trestné střílení v jejich prospěch, nicméně které kapitán Procházka nepromněnil. Po 40. minutách mohlo 252 diváků v hale Dukla Liberec vidět šestibrankové vedení Liberce.

V závěrečné třetině se nejprve prosadili hosté, což ale libereckýmu celku nijak neublížilo, protože i nadále sázel jednu branku za druhou. Konečné skóre 11:2 je toho důkazem. V zápase byli nejvíce vidět jistý brankář Chlad, čtyřbodový Smutný a tříbodový Wiener a Korych.

K dalšímu utkání vyběhne FBC Liberec na palubovce v Mladé Boleslavi. Doma se opět představí v pátek 22.9.2023, kdy v dopoledním čase od 09:00 vyzvou krajského rivala z České Lípy. Utkání je naplánováno jako School match. Více o zápase se dočtete zde.

Fotogalerie: odkaz zde
Highlights: odkaz zde