Mládež
25.09.2019 - Redakce

​ Dorostenky otevírají novou sezónu

Dorostenky odehrály o víkendu první letošní zápasy 1. ligy dorostenek. Hned na úvod nás čekala cesta do daleké Kadaně. Hodnocení trenéra a všechny informace o turnaji naleznete níže v článku.

Po letní pauze jsme se již všichni těšili na zápasy a byli jsme zvědaví v jakých sestavách budou hrát naše soupeřky. I my jsme značně omladili tým a zajímalo nás, jak nám to na hřišti bude fungovat.

FBC Liberec vs. FBC DDM Kati Kadaň 4:3

Začátek zápasu jsme se ještě trošku hledali a vyrobili jsme i několik chybek a tak jsme první třetinu prohráli 1:3. Postupně jsme zlepšili pohyb a začali na hřišti lépe komunikovat. S tím přišly i šance a góly. Převážně jsme měli balónek na svých hokejkách, soupeřky jsme přes půlku již moc nepouštěli a zaslouženě jsme zápas otočili.

FBC Liberec vs Florbal Ústí 8:1

Náš výkon jsme postupně zlepšovali. Starší hráčky nám to zkušeně zajistili a byli výborným vzorem pro nastupující generaci. Vytvořili jsme si spoustu šancí a zaslouženě jsme vyhráli i druhý zápas. Naše nejmladší se rozhodně neztratily, Kája Klubalová i Kačka Jirsová hrály výborně a premiéry v kategorii dorostenek se vůbec nezalekly, stejně jako novicka Kačka v brance.

A na závěr Vás chci všechny pozvat na další kolo 1.ligy dorostenek, které se odehraje v neděli 6. října od 9:00 na SH ZŠ Dobiášova. Určitě se bude na co koukat, přijděte fandit. Nabídneme rodinnou atmosféru a velkou florbalovou dívčí show.

Sestava z Kadaně: Lenfeldová, Nováková, Veselská, Mullerová, Červenková, Hisemová, Jandová, Šmídková, Holcová, Dvorská (G), Jirsová a Klubalová.