31.01.2021 - Redakce

​Liberec famózně otočil bitvu o play-off!

Do 21. kola Livesport Superligy naskočil elitní tým FBC Liberec do veleduležitého souboj o šest bodů s pražským týmem Black Angels. Po první třetině prohrávali svěřenci Zdeňka Skružného 0:3. Naštěstí muži v dalším průběhu zlepšili hru a po vítězné brance Wienera z posledních minut se radují z důležitých třech bodů.

Black Angels vs. FBC Liberec 5:6 (3:0,0:4,2:2)
Jak již bylo řečeno hostujícímu celku se první třetina velmi nepovedla. Úvodní branku vsítil ve 3. minutě domácí Bauman přízemní střelou. O dvě minuty bylo na liberecké střídačce ještě hůře, když Hromada zpoza brány překonal brankáře Mücka. V dalších minutách se hra vyrovnala. Pro liberecké barvy bez výsledku na skóre. Závěrečnou podobu stavu po první dvacetiminutovce dodal Fryš po zmatku v hostujícím brankovišti.
Po důrazném proslovu trenéra Skružného se hra Liberce proměnila a brzy byla obměněna. V čase 21:40 se poprvé hostující střídačka radovala po střele Kopeckého. Vyrovnání utkání přišlo znenadání a velmi rychle. V 7. minutě druhé periody se v rozmezí 10 vteřin prosadil Čermák a opět Kopecký. 3:3. Rozhodčí nechali zápas plynout bez výraznějších zasahu do hry a diváci u počítačových monitorů mohli sledovat velmi tvrdé utkání. Poprvé v zápase se tým Liberce dostal do vedení po krásné kombinaci druhé formace. Wiener našel osamoceného Čermáka, který svým druhým gólem převrátil misky vah pro Severočechy. Vyhraná třetina v poměru 4:0 znamenala průběžné vedení pro FBC Liberec.
Závěrečná část utkání nabídla velmi aktivní hru Black Angels. Oba týmy si dokázaly vypracovat mnoho šancí. Proměnit se podařilo až strelu, kterou vyslal Valeš. 5:3. Nicméně vedení Liberec neudržel dlouho a po gólech Kopeckého a juniora Hanáka svítilo vyrovnané skóre 5:5. V koncovce zápasu byli aktivnější domácí, ale finální úder si přichystala dvojice juniorů na liberecké straně. Čermák krásné našel zpoza brány Wienera, který dodal utkání závěrečnou podobu. Black Angels v posledních třech minutách vyrovnat nedokázali a důležité 3 body mohli putovat pod Ještěd.
Tato výhra znamená posun na 8. příčku v tabulce Livesport Superligy, právě před dnešního soupeře. Nyní čeká celý tým FBC Liberec zasloužená přestávka a do florbalového kolotoče naskočí zpět 10.2.2021 TV utkáním z Pardubic.