Mládež
16.02.2023 - Redakce

​STARŠÍ ŽÁKYNĚ MĚLY V LIBERCI NÁROČNÝ VÍKEND

Před domácím publikem se v sobotu i v neděli představily naše žákyně a předvedly solidní výkony. V sobotu absolvovaly méně zkušené hráčky turnaj 3+1 na Aréně a v neděli se pak na ZŠ Dobiášova ukázaly ty zkušenější ve výběrovém týmu TULIP. Vzhledem k tomu, že máme holek opravdu dostatek, nastoupilo pouze pár holek na obou turnajích. Napomohly tomu i nemoci a zranění na poslední chvíli. I přesto jsme s počty hráček neměli sebemenší problém. A to je věc, která nás po hubených letech v dívčí složce opravdu těší.

Turnaj 3+1 - sobota 11.2.2023

FBC Liberec - TJ Turnov 4:4

V "sestrovražedném" souboji proti spřátelenému Turnovu naše holky hrály dobře do obrany, ale rozhodně to nebylo ideální. Vzhledem k tomu, že holky hrály poslední turnaj 4.12., nebylo se čemu divit. Museli jsme se zápasový florbal opět trošku učit a chvilku to trvalo. V brance navíc po 3 týdnech bez tréninku (nemoc + lyžařský výcvik) nastoupila Nellča Futschiková. Chytala ale výborně a navíc si velmi dobře postavila tyčky, které za ní několikrát zacinkaly. Její protějšek si navíc vybral několik slabších chvilek a tak skončilo utkání nerozhodně. Ale nutno uznat, že z naší strany se jednalo spíše o šťastnější bod.

FBC Liberec - Florbal Ústí 8:1

V dalším zápase jsme již byli v plném zápasovém rytmu a tak mohly holky ukázat, jak se zlepšily hlavně v přihrávkách a ve spolupráci, kterou poslední týdny trénujeme. K vidění bylo několik krásných akcí a výsledkem bylo jasné vítězství. Nutno říci, že holky z Ústí se praly jako lvice a často využívaly i nepovolené prostředky. Naše hráčky ale doslova "neudržely" v soubojích.

FBC Liberec - FBC Česká Lípa blue 7:2

V posledním utkání nastoupily naše holky rozjeté a soupeři v osobních soubojích nedávaly moc šancí. Dokázaly sice vyrobit 2 chyby, po kterých soupeřky skórovaly, ale chybami se člověk učí. Navíc tím ukazovaly odvahu. Kombinační hra se také celkem dařila, takže naše holky zapsaly další úspěšný zápas.

Hodnocení trenéra Nesměráka: Tým 3+1 je letos vyhrazen spíše pro nováčky a mladší hráčky. Opět ale ukázal, že má svou kvalitu a hlavně nasazení dokáže soupeře potrápit. Holky se relativně rychle učí a na to, že některé hrají pár měsíců, předvádějí často pěknou hru. Asi nejvíce na sebe upoutala Madla Fričová, která hrála úplně první turnaj. Svou důraznou a kreativní hrou ale soupeřky ničila a vstřelila snad 7 gólů. Věřím, že pokud se jí podaří absolvovat více tréninků a turnajů, bude z ní super hráčka. Nebyla ale rozhodně sama, kdo upoutal mou pozornost.

Sestava: Nella Futschiková (G), Valeria Cuflic, Madeleine Fričová, Valérie Sekničková, Rozálie Smítková, Karolína Štočková, Viktorie Váňová, Anna Vodhánělová, Julie Nesměráková, Kristýna Medlíková

Fotogalerie zde: https://www.flickr.com/photos/fbcliberec/albums/72177720305981954

Turnaj 5+1 TULIP- nedělě 12.2.2023

TULIP projekt absolvoval další 2 zápasy a pokračuje v dohánění porce zápasů vzhledem k pozdějšímu přihlášení do soutěže. Vzhledem k tomu, že nedorazily Teplice, odehrály jsme své zápasy proti Mostu a Litvínovu. V obou zápasech naše holky nedostaly ani gól a tak si zapsaly do tabulky plný počet bodů. Respekt si zaslouží oba soupeři, kteří nám statečně vzdorovali.

FBC TULIP Liberec - FBC Vipers Most5:0

V netradičním čase od 12:00 TULIPky nastoupily proti vždy nebezpečnému Mostu, který dorazil kvůli nedostatku aut vlakem. Most hrál důrazně, ale naše hra je založena na dobré obraně a napadání hráče s míčkem po celé ploše hřiště. Až na jednu vyloženou šanci si tak Nellča v brance "stěžovala" na nudu. Na druhé straně ale opravdu čarovala v brance Nelly Hönig. Nutno říci, že soupeřky přijely pouze s 8 hráčkami do pole a v takovém počtu rychle ztratily síly, které by na velkém hřišti potřebovaly k častějšímu ohrožení naší branky. Naše hráčky tak postupně dokráčely k relativně pohodlnému vítězství. Po delší pauze bez společného tréninku nám chvilku trvalo, než se nám vrátily automatismy z Ghotie. Naše hra dopředu se ale pomalými krůčky zlepšuje. Budeme na ní pracovat na dalších trénincích. Náš tým je opravdu mladý a času má dost.

Branky: Némethová (Štočková), Nesměráková (Šindelářová), Hartlová (Pekárková), Hartlová (Nesměráková), Šindelářová

FBC TULIP Liberec - SK BIVOJKY LITVÍNOV 6:0

Ve druhém zápase turnaje proti nám stály soupeřky ještě s menším počtem hráček. I přesto však byly směrem dopředu mnohem nebezpečnější a Eliška Kostrunková v brance si zachytala mnohem více než její parťačka v zápase prvním. Nakonec však naše holky opět vstřelily pár velmi pěkných gólů a vítězství si pohlídaly. I když výkon nebyl úplně optimální a holky byly jakoby ospalé. Ale i takové zápasy někdy jsou a i takové se musí hrát a vyhrát.

Branky: Pekárková (Nesměráková), Michaela Cidlinská (Hartlová), Štočková (Ulrychová), Ulrychová, Nesměráková (Hartlová), Hartlová (Nesměráková)

Sestava TULIP Teamu:

10 Nela Kopecká (LIP)

13 Tereza Labajová (LIB)
17 Anita Svobodová (LIB)
19 Theresa Pekárková (LIP)
21 Barbora Pajkrtová (TUR)
22 Karolína Štočková (LIB)
23 Valérie Sekničková (LIB)
24 Michaela Cidlinská (TUR)
25 Jana Pokorná (TUR)
28 Silvie Hartlová (LIB)
45 Anežka Némethová (LIP)
50 Veronika Ulrychová (LIB)
66 Julie Nesměráková (LIB)
96 Veronika Šindelářová (LIB)

Závěrem bych chtěl poděkovat týmu rodičů, který moc pomohl s pořádáním obou turnajů Byli jste skvělí před vašimi souboji s časomírami v obou halách smekám. Taky děkujeme za pomoc Petrovi Novákovi a jeho notebooku, který pomohl našemu poraněnému počítači, když si vybral slabší chvilku.

Fotogalerie: https://www.flickr.com/photos/fbcliberec/albums/72177720305994666