07.11.2021 - Redakce

Liberec přetlačil Hattrick v divokém utkání v prodloužení!

13. kolo Livesport Superligy, které zakončovalo první polovinu nejvyšší florbalové soutěže nabídlo pořádně divoké utkání. Po vyhrané první třetině následoval kolaps, který rychle Severočeši odčinili ve třetí třetině. Bohužel se náskok nepodařilo udržet a rozhodnout muselo prodloužení. V něm zápas ukončil Radek Valeš povedeným samostatným nájezdem.

FBŠ Hummel Hattrick Brno vs. FBC Liberec 7:8 pp. (0:2,5:1,2:4,0:1)

Muži FBC Liberec vstoupili do utkání velmi aktivně. Hned v úvodu několikrát ohrozili brankáře Rašku a zaslouženě na hřišti dominovali. Kýžená odměna a první střela, které prošla za záda domácího brankáře přišla z hole Matěje Klucha, jenž prostřelil vše od půlící čáry. Povedenou pasáž završil Janeček, který nádherně uklidil přihrávku od Wienera. I proto vedli Severočeši od dvě branky po první dvacetiminutovce.

Ve druhé třetině prožil liberecký celek dejavu, protože nechal soupeře hned pětkrát skórovat. Tento fakt se opakoval podruhé v krátkém sledu. Pojďme ale postupně. Nejprve snížil střelou do prázdné brány Hronek. Následně Hattrick odskočil do dvoubrankového vedení třemi slepenými góly v rozmezí 150 vteřin. Částečnou odpověď si přichystal Stránský, když se dokázal prosadit ve vlastním oslabení. 3:4 z pohledu FBC Liberec. Do konce druhé třetiny se vyrovnat nepodařilo, a navíc k tomu ještě přišel trest. V čase 39:57 poslal Hattrick do vedení o dvě branky Jalový.

Přestávku využili liberečtí na jedničku. Zdeněk Skružný poslal do hry 10 vyvolených a tím odstartoval mocné dotahování. Nejprve snížil v přesilové hře Smutný a o dvě minuty vyrovnal Wiener. Zaskočenému Brnu se nedařilo držet míček, a proto byl Liberec na koni. Vedení 6:5 v zápase zajistil Světlík, kterému gól připravil Šimon Stránský. O tři minuty později v čase 51:57 Vojtěch Wiener dorazil skákající míček za domácího brankáře. Bohužel ani toto vedení nedokázal Liberec udržet. Hattrick dvěma brankami poslal zápas do prodloužení i díky brance Lukáše Lhota, jenž vyrovnával 40 sekund před koncem.

Zápas muselo rozhodnout prodloužení, které netrvalo dlouho. Stránský se individuální akcí tlačil do zakončení a obránce Brna si musel pomoct nedovoleným zákrokem. Nařízené trestné střílení chladnokrevně proměnil Radek Valeš a zajistil tak extra bod pro Liberec.

Florbalisté FBC Liberec tak mají po první polovině základní části 19 bodů a drží příjemné 8. místo v Livesport Superlize. Další utkání sehrají Severočeši už v neděli, kdy přivítají Předvýběr.CZ Mladá Boleslav. Zápas startuje v 17:00 na hale Dukla Liberec