Aktuální zprávy
10.08.2022 - Redakce

Liberec posílí útočník Trčka. Navíc se vrací i Balatka

FBC Liberec v letní přestávce získal z Florbal Ústí produktivního útočníka Vladimíra Trčku. Odchovanec děčínského florbalu se již připravuje s týmem a zažije první plnohodnotnou sezonu v nejvyšší soutěži. Současně se do kádru vrací i Adam Balatka, který loňskou sezonu strávil na pražském Chodově.

Produktivní útočník florbal Ústí odehrál v loňské sezoně celkem 33 utkání v součtu základní části a play-off 1.ligy mužů. Celkově připsal 51 kanadských bodů, což značí velmi dobrý bodový zisk. Pro bodového útočníka není adresa FBC Liberec neznámá. Zkušenost s černo-bílým týmem má už ze sezony 2018-2019, kdy se objevil v mládežnických týmech dorostenců a juniorů.

Vláďo jak vnímáš tvůj přesun do FBC Liberec?
Jak už bylo řečeno, jedná se o návrat, takže můj přesun do Liberce nebyl nijak složitý. Více méně celý kádr i trenérský štáb jsem znal moc dobře a věděl jsem do čeho jdu. Nemůžu říci, že bych s přesunem nebyl spokojený, myslím si, že vše šlape jak má. Mám z toho dobrý pocit.

Vraťme se ještě do minulé sezony. S Ústím jste víceméně sahali minimálně po baráži. Proč sezona nevyšla?
Dle mého názoru není pravda, že by loňská sezóna v Ústí nebyla úspěšná. Kdyby mi někdo řekl před sezónou, že vyhrajeme základní část, tak si s prominutím poklepu na čelo. Nikde se o nás nemluvilo jako o favoritech, byli jsme spíše ve stínu ostatních klubů, které byly označovány jako hlavní adept na postup, my pouze jako černý kůň soutěže. Já osobně minulou sezonu vnímám jako velký úspěch, a to, že se nám vyřazovací část nevydařila na tomto úspěchu nic nezkazí. Mohla to být pouze třešnička na dortu.

Budeš s týmem z Ústí udržovat nějaký kontakt?
S Ústím určitě kontakt udržovat budu, a to formou střídavých startů. Pevně doufáme, že toho v ústeckém dresu odehraji co nejvíce zápasů a pomůžu klukům se o to poprat i v následující sezoně.

Co říkáš na složení týmu před novou sezonou? S mnoha hráči jsi se již potkal v tvém mládežnickým působení zde v Liberci.
Tým je dle mého názoru ve velice kvalitním složení, věřím, že pro trenéry nebylo lehké tyto puzzle seskládat, ale už z přípravných zápasů jde vidět, že si se skládačkou poradili. Co se týče týmu jako takového, přijde mi, že má s Ústím něco společného. Nazval bych to heslem "mládí vpřed". Tým je složený jak z mladých a velmi talentovaných hráčů, se kterými jsem se již setkal v mládežnických kategoriích, tak ze starších a zkušenějších borců, kteří už mají v superlize nahráno nespočet zápasů a mají nám co předat.

Jaké máš očekává do nové sezony? Bude to pro tebe první plnohodnotný superligový ročník.
Je těžké mluvit o očekávání od nové sezóny, myslím, že superliga bude velice vyrovnaná. Troufl bych si říci, že máme s Libercem co předvést a bojovat o co nejlepší umístění, ale myslím si, že spousta zápasů bude velice náročná a nevyzpytatelná. Na sezonu se neskutečně těším a netrpělivě vyhlížím její start.

Do kádru hlavního trenéra Zdeňka Skružného se po roční odmlce vrací i Adam Balatka. Ten si v loňské sezony vyzkoušel angažmá v celku pražského Chodova. V jeho dresu odehrál celkem 19 utkání a zapsal 6 kanadských bodů.

Komentář Petr Saláta k posilám Adama Balatky a Vladimíra Trčky:

“Za oba kluky jsem moc rád.. Co se týče Adama, tak to je to návrat domů, ale jeho režim bude i díky škole trochu speciální. Jde, ale o velmi silného a rychlého útočníka jakého do týmu určitě potřebujeme. Láďa je trochu jiný typ hráče. Patří k jednomu z hráčů velmi silného ročníku 2003, který už klubem prošel. Pevně věřím, že jako v juniorech, tak i v mužích ukáže své přednosti, jako je kreativita, chuť do kombinace a zakončení."