Aktuální zprávy
10.02.2019 - Redakce

Elévky na turnaji ve Štětí

Po delší odmlce, vyplněné neoficiálním turnajem minulou sobotu v Turnově, byly o tomto víkendu opět v akci naše elévky. Na turnaj do Štětí jich tentokráte odcestovalo pouze 6.

Po delší odmlce, vyplněné neoficiálním turnajem minulou sobotu v Turnově, byly o tomto víkendu opět v akci naše elévky. Na turnaj do Štětí jich tentokráte odcestovalo pouze 6. Důvodem byly chřipky, oslavy, plánované výlety apod. Těchto 6 statečných ale ukázalo, že se soupeřkám opět přiblížily o ohromný skok. Důkazem je určitě množství vstřelených gólů, kterými zatížily konta soupeřek, absence strachu v soubojích a velké množství vytvořených šancí. Ve 4 zápasech jsme vystřídali 5 brankářek a nutno říci, že i na tomto postu se holky extrémně zlepšily.
Vzhledem k tomu, že na posledním mimoligovém turnaji v Turnově byl mezi námi a soupeři až příliš velký rozdíl ve skóre, určili jsme si tentokráte jednoduchý cíl. Jediný s kým se mohly holky na turnaji srovnávat, byly ony samy. Sice jsme přijeli na první zápas s maličkým zpožděním, ale i přesto jsme si stihli na miniporadě uvést i příklady toho, jak málo se může zlepšit velkým rozdílem vedoucí tým oproti tomu prohrávajícímu. Proto holky předpokládané porážky vstřebávaly velmi dobře a dokázaly se soustředit právě na zlepšování sama sebe. Z mého trenérského pohledu se jim to neskutečně podařilo. Nemohl jsem jinak, než po turnaji jen chválit. Korekce v jejich hře jsme totiž stíhali řešit při zápase.
Ještě jedna věc nás začíná na turnajích doprovázet. A to zájem holek z ostatních týmů zahrát si v našem dresu a fandit nám i z naší lavičky. Situace kdy nám z naší vlastní lavičky v jeden moment fandily dva cizí týmy není úplně obvyklá. Holkám z Podbořan a Štětí tedy moc děkujeme za podporu. Naše holky si navíc ověřily, že pokud bych na ně na hřiště volal nějaké pokyny, stejně by je neslyšely. Zřejmě kolem sebe tedy šíříme pohodu a dobrou náladu za jakéhokoli stavu skóre.
Tentokráte nám na turnaji pomáhala Barča ze Štětí a holky tak získaly další kámošku, která se těší na další turnaj s námi. Moc jí za to děkujeme a jsem si jist, že si spolu holky moc hezky zahrály.


Poděkování určitě zaslouží i pořádající tým ze Štětí. Ve starší, postupně rekonstruované, hale byla velmi příjemná atmosféra. Pořadatelé i rozhodčí byli velmi přátelští a turnaj jsme si opravdu moc užili. Rozhodčímu pak patří velký dík za naprosto vzorově řízené zápasy dětské kategorie se spoustou pochopení, tolerance a dobrých rad přímo na hřišti. Vlastně jsem si uvědomil, že jediný, kdo může na hráče na hřišti mluvit je rozhodčí. Pokud jsou trenéři zticha, poslouchají děti rozhodčího bez výhrady a pomáhá to jejich hře a budoucímu respektu k sudím. Je to jakási přidaná hodnota správného (ne)koučování dle naší filosofie.

Výsledkový servis - všechny čtyři zápasy jsme prohráli, ale koho to zajímá :-)

Pro zájemce o statistická data turnaje tu ale pár údajů mám:

nastřelená hlava: 1
počet slziček (mimo řádku výše): 0
počet nových spoluhráček: 1
úspěšnost bankářek: 213% očekávání trenéra
počet vstřelených branek: +14%
počet obdržených branek: -35%
počet míčků na rozcvičku: +20%
počet hráček, které se zlepšily: 100% (6 z 6)
počet nadšených trenérů: 100% (1 z 1)
počet spokojených rodičů: 100% (5 z 5)

Na další turnaj v březnu se už teď všichni moc těšíme.

Lukáš Nesměrák